Politika
04 Kas 2020 10:31 Son Güncelleme: 04 Kas 2020 10:40

ABD seçimlerinde Trump "Bu seçimi biz kazandık"

ABD seçimlerinde sayım henüz sonuçlanmadın Trump "Bu seçimi biz kazandık" dedi. Trump yaptığı basın toplantısında, zaferini ilan etti.

ABD seçimlerinde Trump "Bu seçimi biz kazandık"

ABD Seçimlerinde sayım henüz sonuçlanmadan Donald Trump zaferini ilan etti:"Seçimi biz kazandık". Beyaz Saray'da yaptığı basın toplantısında Trump, Pensilvanya'daki sonuçları da Yüksek Mahkeme'ye götüreceğini söyledi. 

Trump, temkinli bir galibiyet mesajı verdi. ABD Başkanı Donald Trump, ''Çıkıp kutlamak istiyoruz, böyle bir başarı var. Seçimi kazandık.'' dedi. 

Trump, konuşmasında "Öncelikle First Lady'ye, aileme, Başkan Yardımcısı Pence'e teşekkür ediyorum" dedi. 

ABD tarihinin en dikkat çekici seçiminde Donalt Trump galibiyetini henüz sonuçlar açıklanmadan ilan etti. "Büyük bir kutlama için hazırlanıyoruz. Çok inanılmaz sonuçlar alıyoruz. Dışarı çıkıp bu kadar güzel bir şeyi, kutlamak istiyoruz." diyen Trump, Pensilvanya oy sayımının durdurulması için de Yüksek Mahkeme'ye gideceğini söyledi. 

Trump şöyle konuştu: "Bu ülkenin vatandaşları inanılmaz bir şekilde sandığa gitti. Florida'da kazanmayı beklemiyorduk. Orayı da kazandık. Ohio'yu, Texas'ı kazandık. Georgia'ya da açılmamış yüzde 7'lik oy kaldığına göre bizi yakalamaları asla mümkün değil. Arizona'da çok imkan var. Orada da bizim için zafer olacağını söyleyenler var. Trump bölgesi diye ne kast ediyorlarsa sadece oralarda değil oy aldığımız yerler. Biden'ın bizi yakalaması oldukça imkansız."