Güncel
12 Kas 2020 07:37 Son Güncelleme: 12 Kas 2020 08:27

ABD'nin yeni first ladysi Jill Biden merak ediliyor! Öğretmenliğe devam edecek mi?

Dünya şimdi ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'in eşi yani ABD'nin yeni first lady'si Prof. Jill Biden'i merak ediyor. Onun hayatının yanı sıra en çok merak edilen ise halen İngilizce öğretmenliği yapan yeni first lady'nin bu görevine devam edip etmeyeceği...

ABD'nin yeni first ladysi Jill Biden merak ediliyor! Öğretmenliğe devam edecek mi?

Dünya ABD'nin yeni 'first lady'si ile tanışmaya hazırlanıyor. ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın 43 yıllık eşi Jill Biden herkes tarafından merak ediliyor. ABD'de onunla ilgili pek çok haber çıkıyor ve sosyal medya paylaşımı yapılıyor. Önceki first lady'lerle kıyaslamalar ve pek çok politik magazin haberler sayfalara, ekranlara düşmeye başladı. 

Jill Biden tam zamanlı bir işi olan ve maaşlıa çalışan bir Amerikan vatandaşı. Dünya İngilizce profesörü Jill Biden'la tanışmaya hazırlanıyor.

Joe Biden, seçilmiş başkan sıfatıyla yaptığı ilk konuşmasında 43 yıllık eşi Jill Biden'ı podyuma "Ben Jill'in eşiyim" diyerek davet etmişti. 

Yeni First Lady, orta sınıftan gelen biri... Gençlik yıllarında hem çalışıp hem eğitimine devam etti. İki kez kariyer kararını değiştirerek modacı olacakken İngilizce profesörlüğünde karar kıldı. Jill Biden'ın tam bir buz hokeyi fanatiği olduğu belirtiliyor. 

İngilizce hocası Dr. Jill Biden halk okullarında profesör olarak çalıştı. Jill Biden'ın maaşlı ve tam zamanlı işinden vazgeçmeyeceği, Washington DC'deki okullardan gelen teklifleri değerlendireceği ve eğitmenliğe devam edeceği söyleniyor.

Yeni first lady'yi yakından tanıyanlar, onun karizmasından, espri gücünden, aklından, inatçı ve geri adım atmayan kişiliğinden söz ediyor .

Joe Biden 2007 yılında günlüğüne düştüğü notlarda, karısı ve kızını bir trafik kazasında kaybetmesinin ardından, iki çocukla baş başa kalmasının ardından tanıştığı Jill için, "O bana hayatımı geri verdi ve beni yıkık bir ailenin yeniden inşa edileceğine inandırdı" yazıyordu.

ETİKETLER
#Jill Biden #Joe Biden