KKTC
01 Şub 2021 11:34 Son Güncelleme: 01 Şub 2021 11:42

Akdoğan'daki 5 koronavirüslünün isteği yerine getirilecek mi? KKTC bunu konuşuyor...

Akdoğan'daki koronavirüse yakalanmış olan 5 kişinin isteği KKTC gündeminde... Dünyaya da örnek olabilecek konuyu Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif açıkladı.

Akdoğan'daki 5 koronavirüslünün isteği yerine getirilecek mi? KKTC bunu konuşuyor...

Akdoğan'da 'koronavirüs pozitif' olan 5 kişinin isteği KKTC gündeminde. Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, koronavirüse yakalanan 5 vatandaşın "İsimlerimizi açıklayın ki bulaş vakaları hızlı tespit edilsin" isteğinde bulunduklarını bildirdi. 

Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, PCR test sonuçları pozitif çıkan 5 kişinin, olası bulaşın önlenmesi adına, “isimlerinin açıklanması” talebinde bulunduğunu ifade etti.

Beş pozitif vakanın tespit edildiği Akdoğan köyünde, temaslı takip çalışmaları sürüyor…Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, “temaslıları ne kadar erken bulursak, mücadelemiz o kadar yerinde olur” diyerek, çok sayıda temaslı olduğunu ve Sağlık Bakanlığı ile iş birliği içinde çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

"TEST SONUCU 'POZİTİF' ÇIKAN VATANDAŞLAR 'İSİMLERİNİN AÇIKLANMASINI' İSTİYOR"

PCR test sonuçları pozitif çıkan 5 hastanın, temaslılarının daha erken bulunması ve olası bulaşın önlenmesi adına, “isimlerimizi açıkla” şeklinde talepte bulunduğunu belirten Latif, temaslıların kendilerini gizlemelerinin büyük bir hata olacağına dikkat çekti.

Bölgede salgına karşı tedbirleri arttırdıklarına da dikkat çeken Latif, “online vezne uygulamasına geçtik. Son bir yıldır, özellikle ilaç tedariki ile iglili sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza da desteğimiz sürüyor” dedi.