Güncel
10 Eki 2020 11:33 Son Güncelleme: 10 Eki 2020 11:55

Akıncı iddia etti: Ankara adaylıktan çekil mesajı verdi ! Ankara yalanladı

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimleri yarın yapılacak. Adaylar ellerindeki siyasi kozları bir bir masaya koyuyor. Mustafa Akıncı, Ankara'nın kendisine adaylıktan çekilmesi yönünde mesaj verdiğini iddia etti. O iddaya Lefkoşa Büyükelçiliği'nden yalanlama geldi.

Akıncı iddia etti: Ankara adaylıktan çekil mesajı verdi ! Ankara yalanladı

KKTC Cumhurbaşkanlığı’na yeniden aday olan Mustafa Akıncı’nın bir yerel televizyon kanalında söylediği “Ankara şahsıma yönelik adaylıktan çekilme mesajı verdi” iddiası yalanlandı.

Mustafa Akıncı'nın sözlerine Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği hızla yalanlama cevabı geldi. Büyükelçi Ali Murat Başçeri, konuyla ilgili yazılı açıklama yaparak Akıncı’nın iddialarının gerçek dışı olduğunu ifade etti. Açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti, seçimlerin güven içerisinde yapılması da dahil, her bir Kıbrıs Türk’ünün canını da malını da korumakta kararlıdır” denildi. 

İYİ NİYETTEN YOKSUN

Başçeri açıklamasında ayrıca, “Türkiye’nin seçim malzemesi yapılmasının sakıncaları daha önceki çeşitli açıklamalarımızda da defalarca dile getirilmiştir. Türkiye Cumhuriyetine yönelik bu rahatsız edici tavrın sürdürülmekte olması iyi niyetten uzaktır” ifadelerini kullandı. Yarın yapılacak seçimlerde propaganda stratejisini, “Türkiye müdahale ediyor” üzerine kuran Akıncı, Büyükelçiliğin yalanlamasına sessiz kaldı.