Türkiye
01 Kas 2020 12:26 Son Güncelleme: 01 Kas 2020 12:33

AKP'li vekil Burhan Kuzu koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

AKP'nin önde gelen milletvekillerinden Burhan Kuzu hayatını koronavirüs nedeniyle kaybetti.

AKP'li vekil Burhan Kuzu koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Türkiye'nin iktidar partisi AKP'nin milletvekili Burhan Kuzu koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Koronavirüs nedeniyle hayatını yitiren Burhan Kuzu bugün toprağa verilecek.

Anayasa hukukçusu ve AK Parti eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu yakalandığı koronavirüsten tüm tedavilere rağmen kurtulamadı. İki haftadır hastanede tedavi altında tutulan 65 yaşındaki Burhan Kuzu'nun ölüm haberi bugaün duyuruldu. 

Üç dönem AK Parti'de milletvekilliği yapan anayasa hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu hayatını kaybetti. Yaklaşık iki haftadır özel bir hastanede koronavirüs tedavisi gören Burhan Kuzu 65 yaşındaydı. 

Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hastanemizin yoğun bakımında bir süreden beri Covıd 19 nedeniyle tedavi görmekte olan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu eski başkanı Sayın Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen kurtarılamayarak bu gece sabaha karşı saat 4'te vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" 

BURHAN KUZU'NUN CENAZESİ

Oğlu Süleyman Kuzu, “Babam yaklaşık iki haftadır İstanbul'da özel bir hastanede corona virüsü tedavisi görüyordu. Bu sabah kaybettik. Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz. Bugün Fatih Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra defnedeceğiz” dedi.

ETİKETLER
#Burhan Kuzu vefat