Güncel
19 Eki 2020 13:47 Son Güncelleme: 19 Eki 2020 13:59

Anastasiadis Ersin Tatar'ı sosyal medyadan kutladı! Türkçe yazılan o mesajda neler var?

Güney Kıbrıs Rum kesimi lideri Nikos Anastasiadis, KKTC 5. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı sosyal medyadan yaptığı paylaşımla kutladı. Anastasiadis'ın mesajını Türkçe paylaşması dikkat çekti.

Anastasiadis Ersin Tatar'ı sosyal medyadan kutladı! Türkçe yazılan o mesajda neler var?

KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'a Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Anastasiadis'tan kutlama mesajı geldi. Nikos Anastasiadis Twitter hesabından Türkçe yaptığı paylaşımında "En kısa zamanda birbirimizi tanıma amacıyla görüşmemizi bekliyorum" diye seslendi. 

Güney Kıbrıs Rum kesimi lideri Nikos Anastasiadis, Ersin Tatar'ın cumhurbaşkanlığı görevini kutladı. Anastasiadis, kutlama mesajını Türkçe olarak yazdı ve sosyal medyadan paylaştı. 

Resmi Twitter hesabından Türkçe olarak açıklama yapan Kıbrıslı Rum lider, “Kıbrıs Türk toplumunun yeni lideri olarak Sayın Ersin Tatar’ı seçme kararına tamamen saygı gösterilmektedir” dedi.

Anastasiadis, yayınladığı açıklamasına şöyle devam etti:

“Gerek kendisini gerekse Kıbrıslı Türk yurttaşlarımı BM Genel Sekreteri’nin en kısa zamanda Kıbrıs sorununun BM kararları, Güvenlik Konseyi kararları ve üyesi olduğumuz ve olmaya devam edeceğimiz AB’nin ilke ve değerleri temelinde çözülmesi için yeni bir girişimde bulunulması ile ilgili ifade edilmiş niyetine hemen cevap verme konusunda hazır ve kararlı olduğumu temin etmek istiyorum. Sayın Tatar’ın da aynı iradeyi göstereceğini ümit etmek istiyorum.”