KKTC
07 Eki 2020 20:38 Son Güncelleme: 07 Eki 2020 20:38

Anastasiadis'ın Maraş tepkisi: Alınan karar kesinlikle kabul edilemez

Kapalı Maraş'ın yurttaşların kullanımına açılacak olması Rum kesiminde de rahatsızlık yarattı. Rum lider Nikos Anastasiadis: “Maraş ile ilgili alınan karar kesinlikle kabul edilemez” dedi.

Anastasiadis'ın Maraş tepkisi: Alınan karar kesinlikle kabul edilemez

Kapalı Maraş'ın yarın yurttaşların kullanımına açılışı öncesinde Rum lider Nikos Anastasiadis'tan tepki geldi. Anastasiadis, Başbakan Ersin Tatar’ın Ankara’da açıkladığı “Maraş’ın sahil kesiminin halkın kullanımına açılması” kararının ‘kabul edilemez’ olduğunu söyledi.

46 yıl sonra yaşanan gelişme için Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Rum Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda açıklama yaptı. Nikos Anastasiadis, açıklama öncesi konuyu Rum Ulusal Konseyi ile görüştü. 

Anastasiadis, kapalı olan Maraş sahilinin bir kısmının açılacağıyla ilgili Başbakan Ersin Tatar’ın Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte açıkladığı kararın ‘kesinlikle kabul edilmeyeceğini’ söyledi.

Rum Ulusal Konseyi’nin konuyu görüşmesinden sonra Rum Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda açıklamalarda bulunan Anastasiadis, Rum Ulusal Konseyi’nin “Türkiye’nin BM ve Güvenlik Konseyi kararlarını ihlal eden” kararıyla ilgili olarak bir açıklama yaptığını söyledi.

Anastasiadis, “Durumun kesinlikle kabul edilmez olduğunun düşünüldüğünü” vurguladı. 

ETİKETLER
#Nikos Anastasiadis