Güncel
23 Eki 2020 16:00 Son Güncelleme: 24 Eki 2020 08:33

Babasının doğum gününde Ersin Tatar Cumhurbaşkanlığı yemini etti

Babasının doğum gününde Ersin Tatar Cumhurbaşkanlığı yemini etti. KKTC 5. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yemin ederek Resmi görevine başladı.

Babasının doğum gününde Ersin Tatar Cumhurbaşkanlığı yemini etti

Ersin Tatar cumhurbaşkanlığı yemini ederek görevine resmen başladı. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın yemin günü ilginç bir tesadüf yaşandı. KKTC 5. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis'te görev yemini etti. Yeminle birlikte Ersin Tatar'ın resmi görevi de başladı. 

KKTC’nin 5’inci Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar, Meclis’te yemin ederek resmen göreve başladı.

Cumhuriyet Meclisi’nde saat 15.00'de yemin eden Ersin Tatar, KKTC 5. Cumhurbaşkanı olarak resmi görevine başladı. Tatar'ın yemin etmesiyle birlikte 101 pare top atışı yapıldı. 

Ersin Tatar yemin törenin ardından Lefkoşa Atatürk Anıtı’a, Dr. Fazıl Küçük Anıt Kabri’ne ve Rauf Raif Denktaş Anıt Kabri’ne çelenk sundu. Tatar, Cumhurbaşkanlığı Devir Teslim ve Tebrik Kabul Töreni ile görevini teslim aldı. 

YEMİN GÜNÜ KADERİN GÜZELLİĞİ

Ersin Tatar'ın yemin ettiği gün ilginç bir tesadüf yaşandı. KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar, babası Rüstem Tatar'ın doğum gününde yemin etti. Rüstem Tatar’ın 90'ıncı doğum günü olan 23 Ekim’de Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi'nde cumhurbaşkanlığı yemini ederek görevine resmen başladı.