KKTC
10 Ara 2020 10:11 Son Güncelleme: 10 Ara 2020 10:21

Bakandan ürküten açıklama: KKTC'deki koronavirüs vakaları dışardan gelenlerde

KKTC'de yaşanan koronavirüs tedbirlerine karşın vaka sayısında azalma olmuyor. Bağlık Bakanı Ali Pilli, son 24 saatin rakamlarını açıklarken o yine o ürküten bilgiyi verdi. Koronavirüs vakalarının çoğunluğu yurtdışından gelenlerde ortaya çıkıyor.

Bakandan ürküten açıklama: KKTC'deki koronavirüs vakaları dışardan gelenlerde

KKTC'nin kororavirüs mücadelesinde son 15 gündür ürküten bir gerçek ortaya çıktı. Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin her gün yaptığı son 24 saate dair koronavirüs test sonuçlarında 'yurtdışından gelenler' başlığı dikkat çekti. 

Sağlık Bakanı Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayısının 1316 olduğunu, 20 pozitif vakaya rastlandığını, 6 kişinin taburcu edildiğini açıkladı. Bakan Pilli, pozitif vakalardan 16'sı yurtdışından gelenlerden, 3'ü pozitif çıkan vakaların temaslıları, 1'i ise yerel vaka olduğunu söyledi. 

KKTC'nin koronavirüsle mücadelesinde yurtdışından gelenlere yönelik tedbirler olmasına rağmen her gün yoğunluklu olarak bu başlıkta vakalara rastlanıyor. Son gün yurtdışından gelen 16 kişide koronavirüse rastlanırken, yerel vaka sayısının 1 olarak çıkması yeni tedbirlerin alınması gerektiğini ortaya koyuyor.