Güncel
11 Ara 2020 09:30 Son Güncelleme: 11 Ara 2020 11:35

Bakanlık devir tesliminde çıkan kavga! Bir manga insanla...

Erhan Arıklı'nın Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda görevi devralmaya kalabalık bir ekiple gitmesi kavga çıkardı. Sosyal medyada ortaya çıkan kavganın fitilini HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu ateşledi.

Bakanlık devir tesliminde çıkan kavga! Bir manga insanla...

KKTC 24. Hükümeti'nin kurulması ile bakanlıklarda görev devir teslimleri tamamlandı. Ancak Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'ndaki devir teslime Erhan Arıklı'nın kalabalık bir heyetle gitmesi sosyal medya üzerinden bir kavgaya neden oldu. 

BİR OĞLU OLMUŞ ÇEKE ÇEKE KOPARAMAMIŞ

Halkın Partisi (HP) Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda gerçekleşen devir teslim törenini işaret ederek, ağır ifadelerle eleştirdi. 'Kahvede erkek muhabbetinde' bile söylenmeyecek sözlerle Erhan Arıklı'yı eleştiren Manavoğlu sosyal medyadan şöyle seslendi: "Bir bakanlığı teslim almaya manga insanla mı gidilir? Bir oğlu olmuş, çeke çeke koparmış misali” 

Yeni hükümette Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile görevlendirilen Erhan Arıklı, Hasan Taçoy'dan görevi almaya YDP heyeti ile gitti. Bu görüntüden rahatsız olan HP Milletvekili Manavoğlu ağır ifadelerle Arıklı'ya yüklendi: "Yazmayayım, kendimi tutayım diyorum ama olmayacak be arkadaşlar. Bir bakanlığı teslim almaya bir bakanın odasına bir manga insanla mı gidilir yahu? Bir oğlu olmuş, çeke çeke...... koparmış misali" 

GÖRMEMİŞLİK DEĞİL EKİP RUHU

Sosyal medyadan gelen bu ağır eleştiriye Erhan Arıklı da sosyal medyadan cevap verdi: “Siz ona görmemişlik diyorsunuz. Biz ise ekip ruhu, birlik ve beraberlik diyoruz”

Ancak Erhan Arıklı'nın ifade şekli de Manavoğlu'nun kullandığı uslüpla aynı tondaydı: “A Gülşahcım, siz ona görmemişlik diyorsunuz. Biz ise ekip ruhu, birlik ve beraberlik diyoruz” ifadelerini kullanan Arıklı, “bu ruh selfie çekmekle oluşmuyor kuzum...” dedi.

BAŞARILAR DİLERİM...

Erhan Arıklı'nın bu paylaşımının ardından kavga devam etti. Manavoğlu, "Hayırlısı olsun Erhan Arıklı başarılar dilerim... Pek çok konudaki hassasiyetinizi bu konuda da gösterip Covid-19 pandemisinin olduğu bu dönemde daha dikkatli olmanızı beklerdim...."