KKTC
10 Mar 2021 14:00 Son Güncelleme: 10 Mar 2021 19:24

Başbakan Saner anjiyo oldu! Sonuç ne? Açıklamayı kendisi yaptı

Başbakan Ersan Saner, bu sabah göğüs ağrısı şikayetiyle kontrol için gittiği hastanede anjiyo oldu. Tedavisinin ardından taburcu olan Başbakan Saner, sağlığı hakkında bilgi verdi.

Başbakan Saner anjiyo oldu! Sonuç ne? Açıklamayı kendisi yaptı

Başbakan Ersan Saner, bu sabah göğsünde hissetiği iağrı nedeniyle acil olarak gittiği hastanede anjiyo yapıldı. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan anjiyonun ardından bir süre gözetim altında tutulan Başbakan Saner daha sonra taburcu edildi. 

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, Başbakan Ersan Saner’e, EKG ve EKO’da patoloji olmamasına rağmen göğüs ağrısının tipik olduğu düşünülerek kontrol amaçlı koroner anjiyoğrafi kararı alındığını söyledi. 

Başhekim Dr. Özyılkan, “yapılan koroner anjiyografisi normal bulunmuş olup, göğüs ağrısı tansiyon yüksekliğine bağlanmıştır. 2 saat gözetim altında kaldıktan sonra taburcu edilecektir” bilgisini verdi. Bu bilgilerden sonra da Saner, taburcu edildi. 

Başbakan Ersan Saner, beklenmeyen bu operasyonun ardından açıklamada bulundu. saner, “Sağlığım çok iyi, yarın sabah görevimin başındayım” dedi. 

Başbakan Ersan Saner, sabah saatlerinde göğsünde hafif baskı hissetmesinden dolayı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kontrole gittiğini, Başhekim Dr. Adil Özyılkan ile Kardiyoloji Uzmanı Dr. Eser Varış’ın daha ileri tetkik yapmak amacıyla anjio gerçekleştirildiğini söyledi.

Yaklaşık iki saat önce geldiği hastaneden ayrılıyor olduğunu, doktorunun ifadesi ile anjiyonun çok başarılı geçtiğini belirten Başbakan Saner, “Allaha çok şükür, gördüğünüz gibi çok iyiyim. Hiçbir damarımda herhangi bir sıkıntı yok. Dolayısıyla merak edilecek bir şey yok. Hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başbakan Ersan Saner, anjioyu gerçekleştiren ekibin başında olan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Eser Varış ve tüm ekibine, Başhekim Dr. Adil Özyılkan’a teşekkür ederek, “Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanemiz tam donanımlı ve halkımıza her türlü hizmetleri sunuyor. Halkımıza verdiği hizmetlerden dolayı da tüm doktorlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kendisine kalsa bugün görevinin başına döneceğini ama doktorunun yarına kadar dinlenmesini önerdiğini belirten Başbakan Saner, yarın sabah görevinin başında olacağını duyurdu.