Güncel
18 Şub 2021 11:35 Son Güncelleme: 18 Şub 2021 11:46

Başbakan Yardımcısı 'keşke' dedi ve aşı karamsarlığını anlattı!

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, KKTC'deki koronavirüs mücadelesinde aşı konusunda karamsarlığını dile getirerek 'keşke' dedi ve ekledi... Arıklı'nın sözleri vatandaşı ürküttü...

Başbakan Yardımcısı 'keşke' dedi ve aşı karamsarlığını anlattı!

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, katıldığı televizyon programında izleyicileri ürküttü. KKTC'deki aşılama ve koronavirüs mücadelesini değerlendiren Arıklı'nın keşkeli konuşmasındaki vurgusu dikkat çekti. 

Erhan Arıklı, ülkede uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi'nin, "Bir hafta daha kapanırsak, kısmi açılım yapabiliriz" sözü verdiğini açıkladı. Yapılacak olan açılımın kademeli ve sınırlı olacağının altını çizen Arıklı, "Aksi durumda Almanya’nın düştüğü durumlara geliriz" dedi.

MART AYINDA PİK BEKLENİYOR

Bu ay içinde vaka sayısında ciddi düşüş beklendiğini ifade eden Arıklı, "Üst Komite Mart ayında bir pik daha beklendiğini söyledi" dedi.

Mart ayındaki pik beklentisi de nedeniyle Pazartesi gününden itibaren tam değil kısmi açılmayı gündeme alacaklarını kaydeden Arıklı, "Almanya'nın ve diğer ülkelerin uygulamalarını inceliyoruz" diyerek, farklı ülkelerin yaptığı hataya düşmemek için ders çıkarmaya çalıştıklarını vurguladı.

KEŞKE MART SONUNA KADAR BİTEBİLSE

Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, aşıların Türkiye’den ne zaman ne kadar geleceğinin belli olmadığını, bunu söylemenin de öngörmenin de mümkün olmadığını söyledi. Arıklı, “Keşke Mart sonuna kadar bitebilse aşılamalar ama Türkiye’den ne zaman ne kadar geleceği belli değil. Bunun parasal boyutu da yok üretici firmanın kotaları ile ilgili…” dedi.

 

ETİKETLER
#Erhan Arıklı