KKTC
21 Oca 2021 07:41 Son Güncelleme: 21 Oca 2021 07:50

Belediye başkanının çığılığı: "Alsancak'ta vakalar arttı, kapanma istiyoruz"

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, vaka sayısının 40'a dayandığını belirterek kapanma istediklerini söyledi.

Belediye başkanının çığılığı: "Alsancak'ta vakalar arttı, kapanma istiyoruz"

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Alsancak ve Lapta bölgesinde koronavirüs vaka sayısının 40'a dayandığını belirterek kapanma kararı istedi. 

Bölgesel kapanmayla vaka sayısının artışının önüne geçilebileceğini savunan Fırat Atasever, tehlikenin boyutuna dikkat çekti. Alsancak ve Lapta bölgesinde koranavirüs vaka sayısının 40'a dayandığını söyleyen Belediye Başkanı Fırat Atasever, 15 günlük bölgesel kapanma istedi. 

Başkan Fırat Atasever çağrısını katıldığı bir televizyon programında yaptı. Alsancak ve Lapta bölgesinin 15 gün kapanmasını isteyen Ataser, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin konuyu Bakanlar Kurulu'na da ileteceğini aktardı.

Alsancak bölgesinde ‘kapanma’ çağrıları yükselirken, öte yandan bölgede faaliyet gösteren Merit Oteller Grubu'nun 1 Şubat tarihinden itibaren faaliyetlerine yeniden başlayacağını açıklaması tepkilere neden oldu.

Yerel vakaların en çok görüldüğü Alsancak bölgesi için Belediye Başkanı Ataser 'yerel vaka sayısı 40'lara dayandı' diyerek, tehlikeyi gözler önüne sererken, Merit Oteller Grubunun 1 Şubat tarihinden itibaren faaliyetlerine yeniden başlayacağını açıklaması sosyal medyada eleştirildi.