Güncel
03 Şub 2021 18:23 Son Güncelleme: 03 Şub 2021 18:29

Belediye maaşları Bitcoin ile ödeyecek... Dünya hızlı değişiyor

Dijital hayat hızla dünyayı sarıyor. Dijital para olarak tanımlanan Bitcoin gerçek hayatta da kullanılmaya başlayalı hayli oldu. Yaygınlaşması zaman alsa da bir belediye çalışanların maaşını yakın zamanda Bitcoin ile ödemeye hazırlanıyor.

Belediye maaşları Bitcoin ile ödeyecek... Dünya hızlı değişiyor

Miami belediyesi çalışanları, çok yakında maaşlarını Bitcoin olarak alabilecek. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Forbes ile yaptığı röportaj sırasında şehirde Bitcoin'in yaygınlığını artırmanın yollarından birinin de belediye çalışanlarının maaşlarını BTC olarak almasını mümkün kılmanın olduğunu söyledi.

Kripto para sektörünün önde gelen isimleri, haberi son derece olumlu karşıladı. Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, adımı "zekice" olarak tanımladı.

Germini kurucu ortağı Tyler Winklevoss da belediye başkanının "devletler ve Bitcoin'e öncülük ettiğini" açıkladı.

Belediye Başkanı Suarez, Forbes'e yaptığı açıklamada kriptonun şehir sakinleri arasındaki giderek artan popülerliği nedeniyle Miami'yi Bitcoin dostu bir şehir haline getirmek için elinden geleni yapmak istediğini söyledi. Sunulan diğer tekliflerin arasında yerel ücret ve vergileri Bitcoin ve diğer bazı kripto paralar ile yapma olanağı sunma ve şehir rezervinin bir kısmını Bitcoin'e yatırma yer alıyor.

Belediye başkanı, yeniden seçim kampanyasının finansmanını da Bitcoin ile sağlamayı değerlendirdiğini açıkladı. Daha önce Andrew Yang, Eric Swalwell, Tom Emmer ve Lara Loomer da kampanyalarında kripto para kabul etmişti.

Suarez, Bitcoin'in "önümüzdeki yılların en büyük hikayesi" olacağına inanıyor.

Belediye başkanı, geçtiğimiz yıl Bitcoin'in "son derece istikrasız bir yılda stabil bir yatırım" olduğunu söylemişti. Belediyenin internet sitesine Bitcoin teknik kılavuzunu yükleyen Suarez, şöyle belirtti:

“Miami şehri Bitcoin'e inanıyor ve Miami'yi kripto inovasyonu merkezi haline getirmek için gece gündüz çalışıyorum.”