Dünya
26 Eki 2020 06:48 Son Güncelleme: 26 Eki 2020 06:56

Beyaz Saray'ı kilitleyen kabus! Covid-19 vakalarına yenileri ekleniyor

Beyaz Saray'da Başkan Trump ile başlayan Covid-19 kabusu büyüyor. Her gün yeni vakalar ortaya çıkıyor. Şimdi de ABD'de Başkan Yardımcısı Mike Pence’in en yakın yardımcılarından ikisinin korona virüsü testi pozitif çıktı.

Beyaz Saray'ı kilitleyen kabus! Covid-19 vakalarına yenileri ekleniyor

ABD seçimlerine sayılı günler kala Beyaz Saray'daki kabus büyüyor. ABD Başkanı Donalt Trump ile başlayan Covid-19 kabusunda her gün yeni isimler ortaya çıkıyor. Şimdi de ABD'de Başkan Yardımcısı Mike Pence’in en yakın yardımcılarından ikisinin korona virüsü testi pozitif çıktı.

Dünya önce ABD Başkanı Donald Trump'ın Covid-19 virüsü ile tanıştığını öğrendi. Ardından da Beyaz Saray'da üst düzey isimlerde virüs rastlanmıştı. Seçim atmosferinde olan ABD'de Beyaz Saray'dan Covid-19 haberleri eksilmiyor.

ABD'de Başkan Yardımcısı Mike Pence’in en yakın yardımcılarından ikisinin korona virüsü testi pozitif çıktı. Pence’e en yakın isim olarak bilinen Marc Short'un testinin pozitif çıkması seçimlere sayılı günlerin kaldığı şu günlerde Beyaz Saray'da şok etkisi yarattı.

Bu arada basın danışmanı O’Malley, hem Pence hem de eşi Karen Pence’in Cumartesi günü yaptıkları testin sonucunun negatif olduğunu söylemişti.

Öte yandan Bloomberg News’te yer alan habere göre Pence’e en yakın isimlerden biri olan siyasi danışmanı Marty Obst’un da test sonucunun pozitif çıktığı ortaya çıktı.