Güncel
23 Kas 2020 08:00 Son Güncelleme: 23 Kas 2020 09:50

CTP bugün toplanıyor! Hükümet kurma görüşmeleri yarın başlıyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan hükümet kurma görevini alan Tufan Erhürman görüşmelere yarın başlayacak. Görüşmeler öncesi bu akşam CTP'de Parti Meclisi toplanacak.

CTP bugün toplanıyor! Hükümet kurma görüşmeleri yarın başlıyor

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma görüşmelerine yarın başlayacak. CTP Parti Meclisi hükümet kurma konusunu ele almak üzere bu akşam toplanacak. Cumhurbaşkanı Tatar'dan hükümeti kurma görevini alan CTP Genel Başkanı Erhürman,  "Çalışmalara, PM'den alınacak yetkinin ardından muhtemelen salı günü başlayacağız." dedi. 

CTP Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi bu akşam toplanıyor. Parti Meclisi’nde alınacak yetkinin ardından siyasi partilerle hükümet kurma çerçevesinde yapılacak görüşmeler yarın başlayacak.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Merkez Yönetim Kurulu bugün saat 17.00'de toplanacak, ardından 19.30'da ise Parti Meclisi bu akşam toplanıyor.

Toplantılar Gönyeli Belediye Konferans Salonunda gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevini verdiği CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma çalışmalarına, Parti Meclisi'nden alınacak yetkinin ardından başlayacak.

Erhürman, hükümet kurmak için siyasi partilerle yapacağı görüşmelerin muhtemelen salı günü yapılacağını ifade ederek, programın daha sonra kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.