KKTC
01 Ara 2020 17:00 Son Güncelleme: 01 Ara 2020 22:27

CTP Genel Merkezi'nde dört parti liderinin gizli görüşmesi...

CTP Genel Merkezi'nde dört siyasi parti liderinin gizli görüşme yaptıkları ortaya çıktı.

CTP Genel Merkezi'nde dört parti liderinin gizli görüşmesi...

CTP, HP, TDP ve DP Genel Başkanlarının, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Merkezi’nde 3 buçuk saatlik gizli bir görüşme yaptığı öğrenildi. Toplantı çıkışı basına herhangi bir açıklama yapılmadı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi, Halkın Partisi, Demokrat Parti ve Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanları, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Merkezi’nde 3 buçuk saatlik gizli bir görüşme gerçekleştirdi.

Saat 14.00 sıralarında başlayan ve basına kapalı bir şekilde gerçekleşen toplantıda ne konuşulduğuna yönelik bilgi verilmezken, dörtlü koalisyon hükümetinin kurulmasına yönelik görüşmelerin süreceği ifade edildi.

Anımsanacağı üzere hükümet kurma görevini alan Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, geniş tabanlı bir hükümet modelini diğer siyasi partilerle müzakere etmek adına Parti Meclisi’nden yetki almıştı.

Erhürman, YDP’nin de dahil olduğu ve UBP’nin katılmadığı sosyal bir yemekte dört siyasi parti başkanıyla görüşmüş, yemek sonrası yaptığı açıklamasında, siyasi parti başkanlarının pazartesi gününe kadar süre istediğini ve sunulan teklifi, partilerin kendi içlerinde değerlendireceklerini ifade etmişti.

Dün akşam toplanan Halkın Partisi Parti Meclisi ise, Genel Başkan Vekili Yenal Senin’in, söz konusu “geniş tabanlı hükümeti müzakere etmeye devam etmesi” yönünde karar üretmişti.