Politika
20 Eki 2020 14:00 Son Güncelleme: 20 Eki 2020 14:00

CTP lideri Erhürman, Tatar'ı kutladı ve ekledi: Yollar engebeli, dikenli!

CTP lideri Erhürman, Cumhurbaşkanı seçilen Tatar'ı kutladı ve ekledi: Yollar engebeli, dikenli!

CTP lideri Erhürman, Tatar'ı kutladı ve ekledi: Yollar engebeli, dikenli!

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, KKTC Cumhurbaşkanlığı seçiminin galibi Ersin Tatar'ı tebrik etti. Ardından da ekledi: "Seçim süreci boyunca hep işaret edilen 19 Ekim tarihi geldi. Önümüzdeki yollar engebeli, dikenli. Öfkeyle değil, sevgiyle, hep birlikte yürüyeceğiz” 

TARTIŞMALI SEÇİM

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin irade ve demokrasi açısından çok tartışmalı olduğunu belirtti. Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası sosyal medyadan paylaşım yaparak, “İrade ve demokrasi açısından çok tartışmalı bir seçimi geride bıraktık. Bunlar elbette değerlendirilecek, söylenmesi gerekenler söylenecek. Bu ülkede demokrasi mücadelesi dün başlamadı; bugün bitmeyecek” yorumunda bulundu.

Erhürman, Mustafa Akıncı’ya cumhurbaşkanlığındaki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.  Ersin Tatar’a da yeni görevinde başarılar diledi.

Seçim süreci boyunca hep işaret edilen, 19 Ekim tarihinin geldiğini söyleyen Erhürman, “Şimdi içeride de, dışarıda da çok büyük sorunlarla karşı karşıya olan biziz, hepimiziz. İşsiz kalanlar, ‘ödeneksiz izin’de olanlar, kepenk indirenler, çocuklarının eğitiminden, bu ülkeyi terk etmesinden, sevdiklerinin sağlığından endişe duyanlar bizim insanlarımız.

Hiçbirimiz bir diğerimizin ‘öteki’si değiliz. Önümüzdeki yollar engebeli, dikenli. Öfkeyle değil, sevgiyle, hep birlikte yürüyeceğiz. Evet özne biziz. Ve hiç kimsenin kuşkusu olmasın… Kıbrıs Türk halkı kendi ayakları üzerinde duracak. Varlığımızı, kültürümüzü, kimliğimizi geliştirerek geleceğe biz taşıyacağız” ifadelerini kullandı.