Güncel
24 Kas 2020 15:54 Son Güncelleme: 24 Kas 2020 16:15

CTP-UBP Görüşmesinde bakanlık pazarlığı değil seçim hükümeti görüşüldü

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma görüşmelerinin ilkini UBP ile yaptı. Erhürman, görüşmeyi seçim hükümeti çerçevesinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

CTP-UBP Görüşmesinde bakanlık pazarlığı değil seçim hükümeti görüşüldü

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde UBP'yi ziyaret etti. Tufan Erhürman görüşme sonsarı yaptığı açıklamada, UBP ile bakanlık pazarlığı yapmadıklarını seçim hükümeti çerçevesinde görüştüklerini söyledi. 

Yaklaşık 50 dakika süren görüşme sonrası açıklama yapan CTP Genel Başkanı Erhürman “Biz mümkün olduğunca geniş tabanlı teknotratların da içinde olduğu bir kabine önerisi yaptık” dedi.

Erhürman şöyle konuştu: " Bakanlık pazarlığı yapmadık, ülkenin genel durumunu birlikte ele aldık, biz bir seçim hükümeti önerisi ile UBP’ye geldik. Hangi hükümet formülü söz konusu olursa olsun bir erken seçim hükümeti gündemde, aşağı yukarı aynı şeyleri düşünüyoruz, ülkenin mali durumunu konuştuk, tüm siyasi partilerin sorumlulukla davranması gerekiyor. İlk olarak geniş tabanlı teknokratların da içinde olduğu bir kabine önerisi yaptık. Bizim için verimli bir toplantı oldu"

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner de görüşme sonrası yaptığı açıklamada, yapılan ziyaret için CTP'ye ve Hürman'a teşekkür ederek "Ülkenin acim olarak bir hükümete ihtiyaç olduğunu ve bu konuda bir an önce bir adım atılması gerekiyor. Erhürman ve ekibinin görüşlerini aldık, ülke menfaatleri için orta noktada buluşabiliriz" dedi. Saner “Parlamentoda en çok sandalyeye sahip UBP’nin CTP’nin önerilerini kendi organlarında değerlendirmesi lazım” diye ekledi.