Güncel
20 Ara 2020 16:52 Son Güncelleme: 20 Ara 2020 17:03

CTP vekilinden UBP'nin kurultayına koronavirüs tepkisi

CTP Milletvekili Sıla Usar İncirli, bugün gerçekleşen UBP Olağanüstü Kurultay’ında koronavirüs tedbirlerine uyulmaması eleştirerek “Ne yaptığınızı sanıyorsunuz?” dedi.

CTP vekilinden UBP'nin kurultayına koronavirüs tepkisi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Sıla Usar İncirli, koronavirüs tedbirleri alınmayan UBP Olağanüstü Kongresi için tepki gösterdi.  Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile dikkat çeken İncirli, Ulusal Birlik Partisi’nin bugün gerçekleşen 12’nci Olağanüstü Kurultay’ında koronavirüs tedbirlerinin alınmamasını eleştirdi. 

İncirli, “Ne yaptığınızı sanıyorsunuz?” adlı başlık altında yayınladığı paylaşımda, “Başkan seçmek üzere tamamlayamadığı kurultayı hem kendi parti içi hem de ülkemiz demokrasisine zarar vermiştir” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgınının yerel bulaşla başka bir boyut aldığı, birçok yasağın ve kısıtlamanın yürürlükte olduğu bir dönemden geçildiğine işaret eden CTP Milletvekili İncirli, UBP’nin sosyal mesafeyi ihlal eden, maske takılmasının zorunlu olmadığı, kalabalık bir toplantı halinde kendine başkan seçmiş olmasını eleştirdi.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun almış olduğu kararlar hükümetin büyük ortağı UBP yönetimi ve içinde bizzat Sağlık Bakanı’nın da olduğu bakanlar tarafından ihlal edildiğini savunan İncirli, “Toplum Koronavirüs salgınının sağlık, ekonomik, sosyal, psikolojik bedellerini öderken hükümet hiçbir şey olmamış gibi, aldıkları kararlara uymak hep başkalarının göreviymiş gibi davranamaz. Yapılan her açıdan vahim bir hatadır ve kabul edilemez. Umarım bedeli sağlık açısından ağır olmaz” dedi.

CTP Milletvekili Sıla Usar İncirli’nin açıklaması şu şekilde:

“NE YAPTIĞINIZI SANIYORSUNUZ?

Geçtiğimiz günlerde Ulusal Birlik Partisi’nin başkan seçmek üzere tamamlayamadığı kurultayı hem kendi parti içi hem de ülkemiz  demokrasisine zarar vermiştir. UBP’yi kendi başkanını demokratik yöntemlerle seçemeyen bir siyasi parti durumuna düşürmekle kalmamış, 42. Hükümet’i kurma çalışmalarını da olumsuz yönde etkilemiştir.

Bugün UBP yarım kalan kurultayını tamamlamak için ‘koşullu’ olarak toplandı. Kurultayın koşulu tek başkan adayının olmasıydı. Bu konuyu irdeleyecek değilim, UBP’nin kendi bileceği iştir deyip geçiyorum. Esas vurgu yapmak istediğim konu, salgının yerel bulaşla başka bir boyut aldığı, birçok yasağın ve kısıtlamanın yürürlükte olduğu içinde bulunduğumuz günlerde UBP’nin sosyal mesafeyi ihlal eden, maske takılmasının zorunlu olmadığı, kalabalık bir toplantı halinde kendine başkan seçmiş olmasıdır.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun almış olduğu kararlar hükümetin büyük ortağı UBP yönetimi ve içinde bizzat sağlık bakanının da olduğu   bakanlar tarafından ihlal edilmiştir. Toplum Covid-19 salgınının sağlık, ekonomik, sosyal, psikolojik bedellerini öderken hükümet hiç bir şey olmamış gibi, aldıkları kararlara uymak  hep başkalarının göreviymiş gibi davranamaz. Yapılan her açıdan vahim bir hatadır ve kabul edilemez. Umarım bedeli sağlık açısından ağır olmaz.”