KKTC
08 Eki 2020 07:50 Son Güncelleme: 08 Eki 2020 08:01

Cumhurbaşkanı Akıncı kapalı Maraş'ın açılışından rahatsız oldu

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı kapalı Maraş'ın açılışından duyduğu rahatsızlığı "Seçim malzemesi yapılması son derece yanlış" sözleriyle dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı kapalı Maraş'ın açılışından rahatsız oldu

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kapalı Maraş'ın açılmasını pazar günü yapılacak seçimlere müdahale olarak değerlendirdi. Akıncı, açılıştan duyduğu rahatsızlığı "Seçim malzemesi yapılması son derece yanlış" sözleriyle dile getirdi. 

Başbakan Ersin Tatar'ın Maraş'ın açılışını duyurmasının ardından geçen iki gün içinde tepki gösterenler arasına Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da girdi. Cumhurbaşkanı Akıncı, kapalı Maraş'ın açılacak olması ve su temininde yaşanan arızanın çözülmesini 'seçim malzemesi' olarak değerlendirdi. 

Kapalı Maraş bölgesinin 46 yıl sonra KKTC yurttaşları tarafından kullanıma açılacak olmasından duyulan rahatsızlıklar dile getiriliyor. 

Kamuya ait olan sahil ve Demokrasi Caddesi ile kıyı bölgesi halka bugün açılıyor. Açılış günü öncesi Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bir açıklama yaptı. Akıncı, yaptığı açıklamada, "Sırf adaylardan birine avantaj sağlamak amacıyla Ankara’da ve Kıbrıs’ta yapılan bu düzenlemeler seçimlerimize yapılan müdahalenin bir başka boyutunu oluşturmaktadır" dedi.