Türkiye
15 Oca 2021 08:52 Son Güncelleme: 15 Oca 2021 10:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan da aşısını yaptırdı...

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da koronavirüs aşısı oldu. Çin menşeli aşının kitlesel uygulanışının ilk gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan basın mensuplarının önünde aşısını yaptırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da aşısını yaptırdı...

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de sağlık çalışanlarıyla başlanan aşılama programı çerçevesinde, koranavirüse karşı aşı oldu. Erdoğan: "İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi'nde COVID-19 aşısı yaptırdı. Aşı sonrası açıklama yapan Erdoğan, "254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım" dedi.

Aşı sonrası Telegram hesabından mesaj yayımlayan Erdoğan, "Ben de aşı oldum" dedi ve bir süre sonra enjeksiyon anının fotoğraflarını paylaştı. 

"Ben de onlara katılarak aşılandım"

Twitter hesabından da fotoğraf yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. 

"25-30 milyon doz daha COVID-19 aşısı gelecek"

Hastane çıkışı açıklama yapan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

(COVID-19 aşısı) Yaklaşık 25-30 milyon doz daha gelecek, bunu sürdürelim istiyoruz. En kısa süre içerisinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz.

Başta tüm siyasi liderler, milletvekillerimiz, COVID-19 aşısını teşvik ederlerse, bunun çok çok isabetli olacağına inanıyorum.

Bilim Kurulu'nun belirlediği bir takvim var. İlk etapta gelen aşı miktarı belli, ardından 25-30 milyon doz aşı daha gelecek.

256 bin kişi aşı oldu

Şu ana kadar 256 bin kişi aşı oldu. Demek ki müracaatlar iyi. Hastanelerdeki performans da baya iyi. Tüm doktor ve hemşirelerimiz yoğun bir performans ortaya koyuyorlar. Aşı için belirlenen süre hızlı. 

Erdoğan, ikinci doz aşıyı ise 28 gün sonra olacağını söyledi.