KKTC
01 Oca 2021 10:18 Son Güncelleme: 01 Oca 2021 10:20

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yeni yıl mesajında ne söyledi?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yayınladığı yeni yıl mesajında, “Pandemi nedeniyle yaşanan sıkıntıların 2021 yılında son bulmasını temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yeni yıl mesajında ne söyledi?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yeni yıl mesajı yayınladı. Tatar mesajında, “KKTC bugün Türkiye ile birlikte Doğu Akdeniz’de ve Mavi Vatan’da daha güçlü duruma gelmiştir” dedi.

Mesajına, “Bugün, yeni umutlar ve dileklerle yeni bir yıla giriyoruz” ifadeleri ile başlayan Tatar, "Yeni yılın ülkemize ve bütün dünyaya hayırlı olmasını ve hepimize sağlık, huzur ve refah getirmesini diliyorum. 2020 yılını geride bırakırken, hafızalarımızdan silinmeyecek pandemi sürecinin, 2021 yılında son bulması ümidiyle sizleri selamlıyorum. Küresel bir salgınla karşı karşıya kaldığımız bu zorlu süreçte yüz binlerce insan hayatını kaybederken, milyonlarca insan ayakta ve hastanelerde tedavilerine devam etmektedir. Ülkemizde de etkisini sürdüren bu salgın diğer ülkelerde olduğu gibi yalnızca sağlık alanında değil ekonomik ve sosyal hayatımızda da bir takım sorunlara neden olmuştur” dedi.