Güncel
12 Kas 2020 11:04 Son Güncelleme: 12 Kas 2020 11:46

Cumhurbaşkanı Tatar Azerbaycan zaferini kutladı: Üç devlet bir millet

Cumhurbaşkanı Ersi Tatar, Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı kazandığı zafer için kutlama mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanı Tatar, mesajında o çok anlamlı ifadeyi kullandı.

Cumhurbaşkanı Tatar Azerbaycan zaferini kutladı: Üç devlet bir millet

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Azerbaycan’ın sahada ve masada önemli bir kazanım elde ettiğine” işaret ederek, büyük bir zafer kazandığını belirttiği Azerbaycan’ı kutladı.

Ersin Tatar Azerbaycan için yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Azerbaycan ile Ermenistan arasında dün imzalanan ateşkes anlaşması ile 45 günden beri devam eden zorlu bir savaşın sonuna gelinmiş ve bir tarih yazılmıştır. Can Azerbaycan sahada ve masada önemli bir kazanım elde etmiştir, büyük bir zafer kazanmıştır. Bu başarıyı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak şahsım ve Kıbrıs Türk Halkı adına yürekten kutluyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

ÜÇ DEVLET BİR MİLLET

Azerbaycanlı gardaşlarımızın sevinci bizim sevincimizdir. Azerbaycan ordusunu  tebrik eder vatanlarının bağımsızlığı uğrunda can veren şehitlere yüce Tanrıdan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. İnanıyoruz ki Azerbaycan'ın üç renkli bayrağı Karabağ semalarında ebediyen dalgalanacaktır.  

Karabağ Azerbaycandır, Azerbaycan Karabağdır. Üç devlet bir milletiz."