KKTC
30 Eki 2020 22:30 Son Güncelleme: 30 Eki 2020 22:38

Cumhurbaşkanı Tatar deprem sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı

İzmir'deki depremin ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak geçmiş olsun ve baş sağlığı mesajını iletti.

Cumhurbaşkanı Tatar deprem sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı

İzmir'de yaşanan depremin ardından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti, 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk Halkı’nın her zaman olduğu gibi Anadolu’daki kardeşlerinin yanında olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ayrıca, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı, depremden etkilenenlere de geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Anavatanımızın güzel şehri İzmir’de meydana gelen depremden büyük üzüntü duyduk. Temennimiz, hasarın en hafif şekilde atlatılmasıdır. Anavatan Türkiye’nin, tüm imkanları ile depremin neden olacağı yaraları en kısa sürede saracağına olan inancımız tamdır. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize başsağlığı; etkilenen kardeşlerimize de en kalbi duygularımla geçmiş olsun dileklerini iletiyorum” diye konuştu.