KKTC
06 Kas 2020 22:47 Son Güncelleme: 06 Kas 2020 22:58

Cumhurbaşkanı Tatar hükümet kurma görevini Saner'e mi verecek?

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümet kurma çalışmaları ve görevlendirme amacıyla yarın ikinci kere Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri ve Genel Başkan Vekili Ersan Saner'i kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Tatar hükümet kurma görevini Saner'e mi verecek?

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bugün görüştüğü Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri ve Genel Başkan Vekili Ersan Saner'i yarın yeniden kabul edecek.

Yarın saat 10.30'daki görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın, hükümet kurması için Ersan Saner'i görevlendireceği tahmin ediliyor. 

Cumhurbaşkanı Tatar, bugün siyasi parti başkanları ile hükümet kurma çalışmaları ve görevlendirle amacıyla görüştü. Ayrı ayrı yapılan görüşmeler sonrasında Cumhurbaşkanı Tatar'ın, yarın ikincikez Ersan Saner'i kabul edeceği açıklandı. 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümet kurma çalışmaları ve görevlendirme amacıyla, Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerin başkan ve temsilcileriyle ayrı ayrı görüştü.

Cumhurbaşkanı Tatar, bu kapsamda Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri ve Genel Başkan Vekili Ersan Saner, Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Halkın Partisi Genel Başkanı Yenal Senin, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ile Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı’yı ayrı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri ve Genel Başkan Vekili Ersan Saner’i, yarın (7 Kasım Cumartesi günü) saat 10.30’da yeniden kabul edecek.