Güncel
10 Kas 2020 10:04 Son Güncelleme: 13 Kas 2020 10:38

Cumhurbaşkanı Tatar'dan Atatürk'ü anma mesajı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 82. ölüm yıldönümünde anma mesajı paylaştı. Resmi hesabından yaptığı paylaşımda Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakırken çekilen bir fotoğrafı kullandı.

Cumhurbaşkanı Tatar'dan Atatürk'ü anma mesajı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümünde bir anma mesajı paylaştı.

Ebediyete intikalinin 82. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle andığını belirten Cumhurbaşkanı Ersin Tatar anlamlı bir fotoğraf paylaştı. 

Cumhurbaşkanı Tatar, paylaşımında Ankara ziyaretinde Atatürk'ün huzuruna çıktığı ve mozolesine çelenk bıraktığı o fotoğrafı kullandı. Cumhurbaşkanı Tatar paylaşımında şöyle dedi: "Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıl dönümünde, sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. "

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82’nci yıldönümünde törenlerle anıldı. Lefkoşa Atatürk Anıtı önündeki tören, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımıyla yapıldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Anıt Özel defterine şunları yazdı:
“Aziz Atatürk, Aramızdan ayrılışının 82’nci yılında sevgi, saygı ve şükranla huzurundayız.
Kıbrıs’ta var oluş mücadelesinde Atatürk çizgisinden hiç sapmayan, ilkelerini rehber edinen Kıbrıs Türk halkı, kendi devletini kurmanın onurunu yaşamaktadır. Beş gün sonra da devletimizin 37’inci kuruluş yıldönümünü kutlayacağız. Büyük Atatürk, önemine 1934’lerde işaret ettiğiniz Kıbrıs’ta, 1974’ten beri barış ve huzur vardır. Bu barış ve huzur, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcı gücü sayesindedir. Türk askerinin adadaki varlığı, Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğü bizim olmazsa olmazımızdır. İlkelerin rehberliğinde var oluş mücadelesi veren Kıbrıs Türk halkı, kurucusu olduğun Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliği yaparak bugünlere geldi ve bundan sonra da işbirliği içinde sıkı çalışmaya devam edeceğiz. KKTC asla çaresiz değildir, tüm kurumları ile bir varlıktır, bu varlığı kimse görmezden gelemez. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 82. yılında, sevgiyle, saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhun şad olsun.”