KKTC
15 Şub 2021 08:59 Son Güncelleme: 15 Şub 2021 09:10

Cumhurbaşkanı Tatar'dan Gara şehitleri için taziye mesajı

Aralarında asker ve polislerin de olduğu ve PKK terör örgütü tarafından 6 yıl önce kaçırılan 13 Türkün şehit edilmeleri KKTC'de infial yarattı. Başlarından vurularak öldürülen 13 kişi için KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar taziye mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Tatar'dan Gara şehitleri için taziye mesajı

PKK terör örgütü tarafından katledilen 13 Türk vatandaşı için Cumhurbaşkanı Ersin Tatar taziye mesajı yayınladı.

PKK terör örgütü tarafından 6 yıl önce kaçırılan 13 Türkün, geçtiğimiz gün bir mağarada katledilmeleri KKTC'de de derin infial yarattı. Aralarında asker ve polislerin de olduğu 13 Türk vatandaşının 6 yıl esir tutulduktan sonra başlarından vurularak şehit edilmeleri KKTC'de devlet düzeyinde en yüksek şekilde kınandı. 

Başbakan Ersan Saner ve bakanlar tek tek yayınladıkarı taziye mesajlarında Türk milletine baş sağlığında bulunurken, PKK terör örgütünü yanetleyerek kınadılar. 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Pençe Kartal-2 Harekatı’nda teröristler tarafından kaçırılan ardından cesetlerine ulaşılan 13 sivil için taziye mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı’nda terör örgütü tarafından daha önce kaçırılan ardından cesetlerine ulaşılan 13 sivil için taziye mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın taziye mesajı şöyle:

“Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından 10 Şubat tarihinde Kuzey Irak'taki Gara bölgesinde yuvalanan terör örgütü PKK unsurlarına karşı düzenlenen Pençe Kartal--2  Harekatı  başarıyla tamamlanırken, söz konusu bölge kontrol altına alınmıştır.  Bölgede yapılan aramalarda ise bir mağarada, hain terör örgütü tarafından daha önce kaçırılan 13 sivil kardeşimizin cesetlerine ulaşılmıştır.  Bu vahşeti ve bunu gerçekleştiren hain terör örgütü ile destekçilerini lanetlerken, şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına 13 kardeşimize Tanrı'dan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dilerim.”