Güncel
19 Kas 2020 08:00 Son Güncelleme: 19 Kas 2020 09:18

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tatar'ı destekleyen Denktaş "Hükümette görev almayacağım"

Cumhurbaşkanlığı seçiminde UBP'nin adayı olan Ersin Tatar'ı destekleyen Denktaş, hakkında çıkan iddiaları yalanlayarak "Hükümette görev almayacağım" dedi. Gerekçesini de açıkladı...

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tatar'ı destekleyen Denktaş "Hükümette görev almayacağım"

KKTC'de hükümet kurma çalışmalarında yaşanan zorlu süreç içinde hakkında çıkan yeni kurulacak hükümette bakan olacağı yönündeki iddiaları Rauf Denktaş yalanladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Denktaş, hükümette yer almayacağını net bir şekilde ifade ederken bunun gerekçesini de açıkladı. 

KKTC tarihinin en dikkat çekici Cumhurbaşkanlığı seçiminde babası Serdar Denktaş ile ters düşmesine rağmen Ersin Tatar'ı destekleyen Rauf Denktaş hakkında yeni hükümette yer alacağına dair iddialar ortaya atıldı. 

UBP Genel Merkez'indeki toplantıya katılan Rauf Denktaş, UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner’in kurmak istediği teknokrat kabinede olabileceğine yönelik çıkan haberlere sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

"Bazı basın organlarında olası bir teknokrat hükümete dışarıdan bakan olarak atanabileceğim şeklinde yayınlanan haberler üzerine bunun hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmadığı ile ilgili bir açıklama yapma gereği hasıl oldu. Ülkenin içinden geçmekte olduğu bu sıkıntılı süreçte elbette herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerektiği gerçeği ortada durduğu halde, siyasi terbiyem gereği koalisyon veya hükmet modellerinin hiç bir noktasında halkın onayını henüz almamış bir siyasetçi olarak görev almayacağımın bilinmesini isterim."