Güncel
08 Ara 2020 07:00 Son Güncelleme: 08 Ara 2020 07:15

Denktaş koalisyona neden destek verdi: Hükümetsizlikten iyidir

DP Milletvekili Serdar Denktaş, UBP-DP-YDP hükümetine verdiği desteğin gerekçesini açıkladı: En kötü hükümet hükümetsizlikten iyidir.

Denktaş koalisyona neden destek verdi: Hükümetsizlikten iyidir

DP Milletvekili Serdar Denktaş, UBP-DP-YDP hükümetine verdiği desteğin nedenini sosyal medyadan yaptığı paylaşımla açıkladı.

Denktaş, kendisine gelen eleştiriler nedeniyle UBP-DP-YDP koalisyonuna yönelik desteği konusunda açıklama yaptı.

Denktaş, ülkedeki hükümet boşluğuna son verecek bir katkıda bulunduğunu belirterek: "Bu hükümetin oluşmasından hoşnut olmayanlar ne olması gerektiğini söyleseler yine ses çıkarmazdım" dedi.

Denktaş, "En kötü hükümet bile hükümetsizlikten iyidir" diyerek, desteğinin ana fikrini vurguladı. 

DP Milletvekili Serdar Denktaş, “Bazı fikir önderi maskesiyle ahkam kesenlere sessiz sessiz bağırıyorum” diyerek, ülkedeki hükümet boşluğuna son verecek bir katkıda bulunduğunu belirtti; “Koltuk için değil insanımızın geleceği için...” dedi.

FİKİR ÖNDERİ MASKELİLER

Demokrat Parti (DP) Milletvekili Serdar Denktaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Ülkemizdeki bazı fikir önderi maskesiyle ahkam kesenlere sessiz sessiz bağırıyorum” dedi.

Aylardır ülkedeki hükümet boşluğu olduğunu vurgulayan Denktaş, “Komisyonlarda otomatiğe bağlanmış ve ancak hükümet kararı ile durdurulabilecek zamlar ardı ardına geliyor. Ay başı kapının ardında... Esnaf iflas batağında...” dedi.

VAAD EDİLEN GELECEK GERÇEKLEŞECEK Mİ

Önce UBP sonra CTP’nin hükümet kurma görevi aldığını ancak sonuçsuz kaldığın anımsatan Denktaş, “Bu duruma son verecek bir katkıda bulundum. Koltuk için değil insanımızın geleceği için... Vaad edilen gelecek gerçekleşecek mi hep birlikte görmek için... Memleket geleceğinin kişisel kapris ve hırslara heba edilemeyeceğini bazılarına göstermek için” dedi.

Bu hükümetin belki kuruluşunda yer aldığı son hükümet olacağını söyleyen Denktaş, “Bu hükümetin oluşmasından hoşnut olmayanlar ne olması gerektiğini söyleseler yine ses çıkarmazdım. Seçim isteyenlerin neden istediğini anlayabilecek kadar uzun süre siyasette yer aldım. O yüzden onlara cevap vermeye bile gerek yok” ifadelerini kullandı.

Denktaş'ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

"Ülkemizdeki bazı fikir önderi maskesiyle ahkam kesenlere sessiz sessiz bağırıyorum. Aylardır hükümet yok... Komisyonlarda otomatiğe bağlanmış ve ancak hükümet kararı ile durdurulabilecek zamlar ardı ardına geliyor. Ay başı kapının ardında... Esnaf iflas batağında. Önce UBP sonra CTP hükümet kurma görevi aldı ama sonuç hükümetsizliğe devam. Bu duruma son verecek bir katkıda bulundum.Koltuk için değil insanımızın geleceği için.. .Vaad edilen gelecek gerçekleşecekmi hep birlikte görmek için... Memleket geleceğinin kişisel kapris ve hırslara heba edilemeyeceğini bazılarına göstermek için... Bu belki kuruluşunda yer aldığım son hükümet olacak... Bu hükümetin oluşmasından hoşnut olmayanlar ne olması gerektiğini söyleseler yine ses çıkarmazdım. Seçim isteyenlerin neden istediğini anlayabilecek kadar uzun süre siyasette yer aldım... O yüzden onlara cevap vermeye bile gerek yok.. Unutmayalım...En kötü hükümet bile hükümetsizlikten iyidir... Umudum ötelenmiş sorunların üstüne bir an önce düşülmesidir...Hayırlısı."