Güncel
28 Eki 2020 11:36 Son Güncelleme: 28 Eki 2020 11:44

Devlet okullarında koronavirüs paniği! Bakan rakamları ve tedbirleri açıkladı

Devlet okullarında yaşanan koronavirüs paniğinin detayları ortaya çıktı. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu koronavirüse yakalanan öğrenci ve öğretmen sayısını, vakaların hangi okullarda ortaya çıktığını açıkladı.

Devlet okullarında koronavirüs paniği! Bakan rakamları ve tedbirleri açıkladı

Son günlerde okullarda ortaya çıktığı konuşulan koronavirüs vakalarıyla ilgili Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu açıklama yaptı. Devlet okullarında bir süredir yaşanan paniği masaya yatıran bakanlık, hangi okulda kaç pozitif vaka olduğunu açıkladı. 

Bakan Nazım Çavuşoğlu, devlet okullarında 5 öğrenci ve 2 öğretmenin koronavirüse yakalandığını açıkladı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bakanlığa bağlı okullarda 5 öğrencinin ve 2 öğretmenin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını söyledi. Bakan, bu öğrencilerin ve öğrentmenlerin okullarında gerekli görülen ek önlemlerin alındığını söyledi. 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bakanlığa bağlı okullarda 5 öğrencinin ve 2 öğretmenin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

Bakan Çavuşoğlu’nun yazılı açıklaması şöyle: 

"Değerli halkımız;

İlköğretim Dairesi’ne bağlı Değirmenlik İlkokulu’nda 1 öğretmenimizin ve 9 Eylül İlkokulu’nda 1, Levent İlkokulu’nda 1 ve Yakın Doğu İlkokulu’nda 1 öğrencimizin test sonuçları pozitif çıkmıştır.

Ayrıca Genel Ortaöğretim Dairemiz ve Mesleki Teknik Öğretim Dairemize bağlı Atatürk Meslek Lisesi’nde 1, Demokrasi Ortaokulu’nda 1 öğrencimizin ve Yakın Doğu Koleji’nde eğitim veren 1 öğretmenimizin Koronavirüs test sonucu pozitif çıkmıştır.

Bu kapsamda test sonuçları pozitif çıkan öğrencilerimizin tedavilerine başlanmış olup, söz konusu öğrencilerimizin öğrenim gördüğü okullarda uygulanacak ek önlemler “Pandemi Sürecinde Okullarda Alınacak Önlemler Kılavuzu”nda yer alan kurallar çerçevesinde uygulanmaya başlamıştır.”