Güncel
20 Eki 2020 13:45 Son Güncelleme: 20 Eki 2020 13:45

DP erken seçime nasıl bakıyor? Ataoğlu açıkladı...

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından polikita kulislerinde konuşulan 'erken seçim' ile ilgili DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, görüşlerini açıkladı.

DP erken seçime nasıl bakıyor? Ataoğlu açıkladı...

Politika kulislerinde konuşulan o sorunun cevabını DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu verdi. Erken seçim olur mu? sorusuna partisinin tavrının ne olacağını anlattı. 

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, erken seçime gidilmesinin doğru olmayacağını söyledi. Ardında da bunun gerekçesini ekledi: “Ekonomi dibe vurmuşken, keyfe keder erken seçim kararı alamayız” 

DP lideri Fikri Ataoğlu, katıldığı televizyon programında erken seçimle ilgili görüşlerini açıkladı.

Ataoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olarak seçime katılan ve ilk turda yüzde 4.20 oy alan Serdar Denktaş'ı desteklediklerini hatırlattı. ‘DP Serdar Denktaş’a ilk turda destek vermedi’ gibi söylemlerin doğru olmadığına işaret etti. Ataoğlu, ‘Ataoğlu, Denktaş dışında birini destekledi’ derse ve bunu is patlarsa milletvekilliğinden istifa edeceğini söyledi.

Seçim sonucunu değerlendirirken de “Kendi içimizdeki bazı arkadaşlarımızın farklı hesaplarından dolayı beklemediğimiz bir oy aldık” dedi.

Serdar Denktaş’ın arkasından oyun çevirmediklerini dile getiren Ataoğlu, “Sözümün eriyim. İlk turda Serdar Denktaş’ı destekledik. İkinci turda anavatan Türkiye ile iyi ilişkileri kurabilecek olan adaya destek kararı aldık” dedi.

ERKEN SEÇİM NEDEN DOĞRU OLMAZ

Erken seçim konusunu değerlendiren Ataoğlu, “Erken seçime gitmek doğru değildir. Ekonomi dibe vurmuşken, vatandaş bizleri 5 yıllığına makama getirmişken, keyfe keder ‘erken seçime gidiyoruz’ diyemeyiz. Hükümet modelleri var. Önümüzdeki süreci başarılı olarak yürütebileceğine inanan partiler hükümette yer alsın. Farlı hükümet modellerinin oluşturulması ve toplumun beklediği refah seviyesi için çalışmaların yapılması gerekir” diye konuştu.

KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı da tebrik eden Ataoğlu, “DP’liler olarak Ersin Tatar’ın kazanmasına nispeten katkımız oldu. Bundan dolayı çok mutluyum. Destekleyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.