Dünya
13 Eki 2020 22:26 Son Güncelleme: 13 Eki 2020 22:37

Dünya bunu konuşuyor: Ronaldo korona virüse yakalandı!

Dünyanın en ünlü futbolcularından Cristiano Ronaldo, korona virüse yakalandı. Yapılan testin sonucunun pozitif çıktığı açıklandı. Ronaldo için ağır ceza gelmesi bekleniyor.

Dünya bunu konuşuyor: Ronaldo korona virüse yakalandı!

Ronaldo korona virüse yakalandı. Açıklama Portekiz Futbol Federasyonu'ndan geldi.  Cristiano Ronaldo'nun corona virüsü testinin pozitif çıktığı dünyanın en çok konuşulan konusu oldu. 

Portekiz Milli Takımı ile kampta olan Cristiano Ronaldo Covid-19’a yakalandı. Herhangi bir semptom göstermeyen Portekizli oyuncu, önlem amaçlı İsveç maçının kadrosundan çıkarıldı.

Juventus forması giyen Cristiano Ronaldo'nun corona virüsü testinin pozitif çıktığı duyuruldu

Federasyondan yapılan açıklamada, Portekizli futbolcunun herhangi bir semptom göstermemesine rağmen ilk testinin pozitif çıktığı ve ikinci testin sonucunun beklenildiği belirtildi.

Cristiano Ronaldo ayrıca, UEFA Uluslar Ligi'nde 14 Ekim'de TSİ 21.45'te oynanacak İsveç maçının kadrosundan önlem amaçlı olarak çıkarıldı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKABİLİR

İtalya'da Juventus formasıyla top koşturan Ronaldo'nun, corona virüsü salgını kapsamında yaptığı ihlaller ve uymadığı kurallar sebebiyle hakim karşısına çıkma ihtimali bulunuyor. 

Torino Halk Sağlığı Merkezi, corona virüsü önlemlerine uymayarak milli takım kampı için şehri terk eden Cristiano Ronaldo, Pablo Dybala, Juan Cuadrado ve Danilo hakkında savcılığa şikayette bulunmuştu.

CEZAİ YAPTIRIM GELEBİLİR 

Torino Halk Sağlığı Merkezi Direktörü Roberto Testi, Juventus forması giyen 4 futbolcunun şehirde uygulanan coronavirüs izolasyonunu prosedürlerini ihlal ettiklerini doğruladı. Hepsi için ilgili makamlara şikayet dilekçesi yazdıklarını ifade etmişti.

Cristiano Ronaldo, Pablo Dybala, Juan Cuadrado ve Danilo'ya bireysel olarak cezai yaptırım uygulanmasının kesin olduğu belirtildi. 

DİĞER OYUNCULARIN TEST SONUCU NEGATİF

Ayrıca pozitif vakanın ardından milli takımda bulunan diğer oyuncuların testten geçirildiği ve tüm sonuçların negatif çıktığı bildirildi.