KKTC
03 Kas 2023 20:21 Son Güncelleme: 03 Kas 2023 20:34

Sosyal medyada yapılan oylamada birinci çıktı

Akdeniz otellerinde kalan yabancı turistlerin katıldığı sosyal medyadan yapılan oylamada en beğenilen mutfak Eftalia Marin Otelin oldu. Otelin başaşçısı ödüllü şef Seyfi Curt, menülerinde Türk ve Osmanlı mutfağına ağırlık vermesinin başarıyı getirdiğini söyledi.

Sosyal medyada yapılan oylamada birinci çıktı

 

Günde 2 bin 500 misafire 24 saat yemek hizmeti veren mutfağın şefi Seyfi Curt, yabancı turistlerin kendisini birinci seçmeninin nedeni olarak, Türk ve Osmanlı mutfağına ağırlık vermesini gösterdi. 

Meslek hayatına 13 yaşında komi olarak başladıktan sonra mutfağın her aşamasında çalışan Seyfi Curt, 30 yaşında başaşçılığa yükseldi. Bir çok 5 yıldızlı otelin aşçıbaşılığını yapan Seyfi Curt, 2 yıldır Eftalia Marin Otelin mutfağının başında. 

İngiliz ve Alman ağırlıklı turistlerin konakladığı otelin yemek menülerini, coğrafi işaretli ürünleri tercih ederek Türk ve Osmanlı yemeklerinden seçen Seyfi Curt, bir sosyal medya platformunda yapılan oylamada birinci oldu.

Akdeniz Bölgesinin otel müşterilerine yönelik oylama sonu en beğenilen Eftalia Marin Otelin yemekleri oldu.

 Eftalia Marin Hotel'in, Executive Chef Seyfi Curt başarısının arkasında mutfak ekibinin olduğunu söyleyerek,  "Eftalia Marin Hotel olarak iyi bir hazırlık süreci

sonrasında 2023 sezonunu açtık. Misafirlerimiz iyi bir tatilin yanında lezzetli ve keyif veren yemekler de deneyimlemek istiyor. Mutfak ekibimiz ile misafirlerimize Türk ve dünya mutfaklarından güzel örnekler sunduk" dedi. Türk mutfağının artık merak edilen bir mutfak haline geldiğinibelirten Seyfi Curt, "Dünyada artık gastronomi turimi ön planda. Biz deyabancı misafirlerimize konforun yanında gastro lezzetleri sunuyoruz. Misafirlerimiz ülkemizden mutlu ayrılırken bizden geleneksel Türk yemeklerinin tarifini almayıyor" dedi.

Seyfi Curt'un bir çok yemek yarışmalarında ödülü bulunuyor.