KKTC
23 Oca 2024 01:10 Son Güncelleme: 23 Oca 2024 01:17

Antalya Gastrofest'e binlerce profesyonel koştu

Şarap Üstatları Derneği'nin organizasyonunu üstlendiği, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Antalya Gastrofest binlerce ziyaretçi akın etti. Şarap, peynir, zeytinyağı ve kahve üreticileri markaların ağırlıkta olduğu festivalde lezzet şöleni yaşandı. Tadım, workshop ve panellerle gün boyu canlı geçen festivalde firmalar, müşterileri ile bire bir görüşmeleri ile gerçekleşti.

Antalya Gastrofest'e binlerce profesyonel koştu

 

CWO Gastrofest (Cheesetolia, Winetolia, Olivetolia) profesyonelleri buluşması Aska LaraResort & Spa Hotel'de 18-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. Şarap, Peynir ve zeytinyağı sektörünün lider firmalarının, profesyonellerinin ve uzmanlarının katıldığı festivalde, söyleşiler, oturumlar, workshoplar, gelişen gastronomi sektörünün yenilikleri ve tarihini gösteren sergi ve bilim insanlarının yapacakları konuşmalar yapıldı.

Festivale Tahsildaroğlu peynirin üst düzey yöneticileri Ahmet Köse, Rüstem Yıldırım, Güvenli Sürdürülebilir Dijital Satın Alma Platformu FutureLog şirketi CEO’su M. Selçuk Ceylan, Rizze Gıda’dan Zekeriya Mete, Sudem A.Ş.’den Eren Yaz, MyMuse’den Tuğçe Bilgiler gibi isimler katıldı. 

ATATÜRK VE 100. YIL TEMASI İŞLENDİ

Onlarca firmanın boy gösterdiği, 10 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapan festivalin organizatörü CWO Gastrofest Yönetim Kurulu Başkanı ve Şarap Üstatları Derneği Murat Yalçın, pandemide ilk gerçekleştirilen festivalin bu yıl dördüncüsünü yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bu yılki ana mottolarının ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin 100. yılı olduğunu sözlerine ekleyen Murat Yalçın şöyle konuştu; 

“Türkiye Cumhuriyetinin yüzüncü yılına renk katan, ışık saçan, bu yola inanan bütün değerli yöneticilerime ve misafirlerime Azerbaycan’da bir söz var, ‘Hamınızı yüreğime sarıyorum’ diyorum.”

ACEMİLİK BİTTİ PROFESYONELLİĞE GEÇİLDİ

Sobran Bağları şirketinin sahibi Ercan Boztepe ise  “Beş yıl önceki hepimizdeki heyecan acemilik artık profesyonel boyuta ulaştı. Antalya Gastrofest profesyonellerin bir alışveriş platformuna dönüştü” dedi.                                                               

PROFESYONELLER PANELLERDE ANLATTI

CWO Gastrofest Organizasyon Komitesi Başkanı Reha Arar, moderatörlüğünde gastronomi, otellerde her şey dahil sistemi, otellerde satın almanın dijitalleşmesi, Türkiye’de çayın evrimleşmesi, çay atıklarının doğaya kazandırılması gibi paneller gerçekleştirildi.

Festivale katılan şirketler arasında 2006’da kurulan SUDEM AŞ., sanayi ürünleri, fırınlar için ekmek miksleri, şekerleme sektörüne hitap eden ürünler, oteller ve catering sektörüne ürünler, ön ürünler ve hammaddelerini festivalde tanıttı. Geniş ürün yelpazesi ekmek geliştiriciler, ekmek  karışımları ve pastacılık ürünleri ve özel fırınlanmış ürünleriyle festivalin gözdesi olan SUDEM AŞ. Ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.