Güncel
08 Kas 2020 07:11 Son Güncelleme: 08 Kas 2020 07:28

Erdoğan, Bahçeli ile birlikte Maraş pikniğine geliyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Kasım'da KKTC'ye MHP lideri Devlet Bahçeli ile birlikte geleceğini açıkladı. Erdoğan, daha önce "Maraş'ta piknik güzel olmaz mı, hep beraber bir piknik yapalım" demişti...

Erdoğan, Bahçeli ile birlikte Maraş pikniğine geliyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Kasım'da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Kuzey Kıbrıs'ı ziyaret edeceklerini söyledi. Daha önce Cumhurbaşkanı Tatır'ın Ankara ziyaretinde Erdoğan "Maraş'ta piknik güzel olmaz mı, hep birlikte piknik yapalım" demişti. O 'piknikte' Devlet Bahçeli'nin de olacağını Erdoğan açıkladı. 

Erdoğan, KKTC'nin kuruluş yıldönümü için geleceğini ve ardından da Maraş'ta topluca piknik yapılacağını söyledi: "Orada törenlere katılacağız sonrasında Kapalı Maraş bölgesinde şöyle topluca bir piknik yapacağız" 

KKTC'DE TÜRKİYE'Yİ SEVEN KARDEŞİMİZ CUMHURBAŞKANI OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuzey Kıbrıs’ta seçimlerin yapıldığını da hatırlatarak şöyle konuştu: 

"Kuzey Kıbrıs’ta Türkiye’yi seven, kabullenen bir kardeşimiz orada Cumhurbaşkanı oldu. İnşallah Kıbrıs’ta şimdi yeni bir süreç başlıyor. Bu ayın 15’inde biz Cumhur İttifakı olarak sayın Devlet Bahçeli ile birlikte heyetlerimizle Kuzey Kıbrıs’ta olacağız, orada törenlere katılacağız. Sonra da inşallah Kapalı Maraş’ta şöyle topluca bir piknik yapacağız. Kardeşliğimizi yaşayarak ortaya koyacağız, buna ihtiyaç vardı bu gecikti. Ama artık yapacağız. Bütün bunları yapmasaydık milletin yüzüne bakabilir miydik? Bunca mazlumun, mağdurun, garibin vebalinin altından kalkabilir miydik? Bunları yapmasak biz, biz olabilir miydik? İşte bunun için mücadeleyi yürüteceğiz, bedel ödeyeceğiz ama hedeflerimizden asla vazgeçmeyeceğiz."