KKTC
30 Kas 2020 07:38 Son Güncelleme: 30 Kas 2020 07:44

Erdoğan Sorakın'dan anlamlı mesaj: Ülkenin hükümetsiz kalmasının baş sorumlusu Tatar...

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın “Ersin Tatar’a, ülkenin hükümetsiz kalmasının baş sorumlusunun kendisi olduğunu hatırlatmak isterim” dedi.

Erdoğan Sorakın'dan anlamlı mesaj: Ülkenin hükümetsiz kalmasının baş sorumlusu Tatar...

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümetin bir an önce kurulması gerektiğini söylemesine tepki göstererek “Ülkenin hükümetsiz kalmasının da bütçenin hala daha Meclis’e sunulamamasının da baş sorumlusunun kendisi olduğunu hatırlatmak isterim” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, hükümetin bir an önce kurulması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sosyal medya üzerinden cevap vererek anayasaya saygılı olması gerektiğini dile getirdi.

Sorakın, “Ülkenin hükümetsiz kalmasının da bütçenin hala daha Meclis’e sunulamamasının da baş sorumlusunun kendisi olduğunu hatırlatmak isterim” dedi.

CTP Genel Sekreteri Sorakın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu sabah Girne’de katıldığı bir toplantıda en yakın bir tarihte hükümetin kurulması gerektiğine dikkat çeken Sn Tatar hükümeti kurmakla görevlendirilen parti başkanımız Tufan Erhürman’a hitaben; “Üç gün daha uzattım” demesinin bir anlamı olmadığını, yanı sıra “bütçe geçmeden ülkenin yönetilemediğini” kaydetti.

Ben de Sn. Tatar’a anayasaya saygılı olması gerektiğini, yanı sıra ülkenin hükümetsiz kalmasının da bütçenin hala daha Meclis’e sunulamamasının da baş sorumlusunun kendisi olduğunu hatırlatmak isterim.”