Politika
15 Eki 2020 14:11 Son Güncelleme: 15 Eki 2020 14:27

Ersin Tatar'ın Denktaş tanımlaması çok konuşulur! Rauf Denktaş için ne dedi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Rauf Denktaş, UBP Genel Merkezi'nde Ersin Tatar'a destek ziyaretinde bulundu. Ersin Tatar, burada yaptığı konuşmada Rauf Denktaş için çok konuşulacak bir tanımlama yaptı.

Ersin Tatar'ın Denktaş tanımlaması çok konuşulur! Rauf Denktaş için ne dedi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi adaylar Mustafa Akıncı ve Ersin Tatar ellerindeki tüm kozları masaya sürüyorlar. İlk turda kaybeden diğer partilerin desteğini arayan adaylar her gün yeni bir atakla seçmenin karşısına çıkıyor. 

İş insanı Rauf Denktaş, Ersin Tatar'ı destekleyeceğini açıklamıştı. Kıbrıs Türk halkı açısından önemli bir isim olan Rauf Denktaş'ın destek açıklaması Ersin Tatar'ı sandıkta güçlü bir hale getiriyor. Rauf Denktaş, bugün Ersin Tatar'a destek ziyaretinde bulundu. 

DEDE DENKTAŞ'A ATIF

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar'ı makamında ziyaret eden Denktaş şöyle dedi: "Dedem, KKTC ve UBP'nin kurucusu kendi partisinde sizleri ziyaret etmekten memnuniyet duyuyoruz. Kıbrıs Türkü'nün anavatandan ayrılmaz bir parça olduğunu ve KKTC’nin geleceğinin güçlü Türkiye'nin yanında gerçekleşebileceğini biliyoruz” 

TARİHİ İSMİN TORUNU

Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, kendisine destek ziyaretinde bulunan Rauf Denktaş için dikkat çekici ve çok konuşulacak bir tanımlama yaptı. 

Rauf Denktaş için “Tarihi bir ismin torunu” tanımlamasını yapan Ersin Tatar, “Ben Demokrat Parti’ye (DP) teşekkür etmek istiyorum. Serdar Denktaş ile uzun yıllardır dostluğumuz var. Anılarımız ve paylaştığımız tecrübelerimiz var. Serdar bey'e de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Tatar, Rauf Denktaş’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda, kendisine destek vermesinin çok önemli bir husus olduğuna dikkat çekti.

Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının kutuplaştırılmasını takdir etmediklerini söyledi. Tatar “Kutuplaşma, Kıbrıslı Türklerin yararına değildir. Yeni bir gelecek için Kıbrıs Türk halkı adım atmalıdır. Onurumuzla bu topraklarda yaşamalıyız” diye konuştu. 

MASADA İYİ BİR AVUKAT OLACAK 

Rauf Denktaş, görüşme sırasında ikinci turda Tatar’a destek vereceğini yineledi. Denktaş, “Önümüzdeki süreçte Kıbrıs Türk halkının menfaatlerini, sizlerle birlikte koruyacağız.” dedi.  Masada, Cumhurbaşkanı adayı Tatar’ın iyi bir avukat olacak KKTC’yi savunacağını düşündüğünün de altını çizdi.