KKTC
01 Ara 2020 07:50 Son Güncelleme: 01 Ara 2020 07:58

Eski Bakan'dan Cumhurbaşkanı Tatar'a benzetme "koltuktaki 23 Nisan çocuğu gibi"

Eski Dışişleri Bakanı Kutlay Erk, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı “23 Nisan koltuğuna oturmuş” bir çocuğa benzetti. KKTC'de hükümet sorununun Ersin Tatar tarafından oluşturulduğunu söyledi.

Eski Bakan'dan Cumhurbaşkanı Tatar'a benzetme "koltuktaki 23 Nisan çocuğu gibi"

Eski Dışişleri Bakanı Kutlay Erk, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar için "koltuğa oturmuş 23 Nisan çocuğu gibi" dedi. Kutlay Erk, ülkede yaşanan hükümet sıkıntısını Ersin Tatar'ın ortaya çıkardığını öne sürerek "Bu Ersin Tatar'ın halka hediyesidir" diye konuştu. 

Katıldığı bir televizyon programında konuşanı eski bakan Kutlay Erk, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı 23 Nisan'da koltuğa oturan çocuğa benzetti: 

“Vatandaş yakınmakta haklı. İki ay oldu. Hükümet kurulsa da iki buçuk ay hükümetsiz kalmış olacağız neticede… Bu Ersin Tatar’ın halka hediyesidir. Ben gidiyorum, benden sonra ne haliniz varsa görün demenin bir modeli… Giderken daha önceden HP istifa ettiğinde hükümet de istifa etmeliydi, yapmadı. Kendisi seçildi, mazbatasını aldı vekil göstermedi. Fiilen hiçbir şeyi umursamadı, ne ekonomiyi ne siyasetin geleceğini… Ne olacağını asla dert edinmedi. Adeta bir 23 nisan çocuğu sevinciyle bizi bu hallere getirdi…”