Güncel
10 Kas 2020 07:04 Son Güncelleme: 10 Kas 2020 08:14

Faiz Sucuoğlu UBP Genel Başkanlığı için yeniden aday olduğunu açıkladı

Faiz Sucuoğlu UBP Genel Başkanlığı için yeniden aday olduğunu açıkladı. Sucuoğlu, kararının sadece genel başkanlık için olduğunu başbakanlık ya da bir başka görev için adım atmayacağını söyledi.

Faiz Sucuoğlu UBP Genel Başkanlığı için yeniden aday olduğunu açıkladı

Geçtiğimiz hafta UBP Genel Başkanlık yarışından çekildiğini açıklayan Faiz Sucuoğlu, yeniden aday olduğunu açıkladı. UBP Genel Başkanlığı için yeniden aday olacağını açıklayan  Sucuoğlu, “UBP tabanına saygım, ülkeme ve Anavatan Türkiye'ye sevgim nedeniyle Cumartesi yapılacak Olağanüstü Kurultayda aday olmaya karar verdiğimi partililerim ve kamuoyu ile paylaşmak isterim” dedi.

UBP’de genel başkanlık için yeniden aday olacağını açıklayan Faiz Sucuoğlu, kararının Ersan Saner’in çalışmalarına sekte vurmayacağını belirterek, “Kararım Genel Başkanlık içindir. Başbakanlık ya da farklı bir görev benim için geri plandadır” dedi.

UBP’de genel başkanlık için yeniden aday olacağını açıklayan Faiz Sucuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kararının genel başkanlık için olduğunu, Başbakanlık görevini geri planda tuttuğunu vurguladı.

Adaylıktan çekilme kararının kendi kusuruyla ilgili olmadığını ifade eden Sucuoğlu, "Bu süreçte çekilmek konusunda telkinin iddia edildiği ve üzerime yapıştırılmaya çalışıldığı gibi benim bir kusurumla ilgili değil, farklı bir adayın o aşamada hasbelkader tercih edilmesi nedeniyle olduğunu da öğrenmiş bulundum" dedi.

ADAYLIKTAN ÇEKİLMEM BENİM KUSURUMLA İLGİLİ DEĞİL

Sucuoğlu’nun sosyal medyadan yaptığı açıklaması şöyle: 

“İlk sırada tamamladığım UBP Olağanüstü kurultayı sonrasında yaşanan gelişmeler herkesin malumudur.

Bu süreç içerisinde partinin birlik ve bütünlüğü için adaylıktan çekilmem konusunda gelen telkin ve tavsiyelere kulak vermiş ve bu konuda bir karar vermiştim.

Kazanma noktasına son derece yaklaştığım UBP Genel Başkanlığı yarışından çekilmem sonrasında canım kadar sevdiğim partimin çalkantılar içerisinde yok oluşa doğru sürüklendiğini, istifaların bir biri ardına gelmeye başladığını ve partili kardeşlerimin büyük bir hayal kırıklığı içerisinde olduğunu üzülerek birkaç gün izlemek zorunda kaldım.

Diğer taraftan bugüne kadar şerefle taşıdığım adımın olmadık dedikodulara malzeme yapılması da beni son derece rahatsız etmiştir.

Bu süreçte çekilmek konusunda telkinin iddia edildiği ve üzerime yapıştırılmaya çalışıldığı gibi benim bir kusurumla ilgili değil, farklı bir adayın o aşamada hasbelkader tercih edilmesi nedeniyle olduğunu da öğrenmiş bulundum.

Bu aşamada Ulusal Birlik Partisi tabanına olan saygım, ülkeme ve Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ne olan sevgim nedeniyle Cumartesi günü yapılacak Olağanüstü Kurultayda aday olmaya karar verdiğimi partililerim ve kamuoyu ile paylaşmak isterim.

KARARIM GENEL BAŞKANLIK İÇİN, BAŞBAKANLIĞI GERİ PLANDA TUTUYORUM

Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevi verdiği kardeşim Ersan Saner’in bu çalışmalarına herhangi bir sekte vurmayacak olan bu kararım, partimin Genel Başkanlığı içindir, Başbakanlık ya da farklı bir görev benim için geri planda olduğunun da bilinmesini isterim.

Mücadelemiz partimiz Ulusal Birlik Partisi içindir, mücadelemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içindir ve bu mücadeleden vazgeçmeyeceğimin bilinmesini isterim.”