Güncel
17 Oca 2021 15:51 Son Güncelleme: 19 Oca 2021 11:58

Fırtınada gemi ikiye bölündü! Denizde can pazarı yaşandı...

Yaşanan kötü hava koşullarında denizin ortasında Rus bandıralı gemi ikiye bölünerek battı. Tam bir can pazarının yaşandığı feci olayda iki kişinin cansız bedenine ulaşıldı. 12 kişilik mürettabattan 6 kişi kurtarıldı.

Fırtınada gemi ikiye bölündü! Denizde can pazarı yaşandı...

Rus bandıralı gemi Karadeniz'de Bartın açıklarında ikiye bölünerek battı. Fırtınada dalgalar arasında boğuşan geminin ikiye bölünerek battığı açıklanırken, 12 kişilik mürettebattan 6'sı kurtulabildi, ikisinin cansız bedenine ulaşıldı.

Diğer personeli denizde arama çalışmaları sürdürülüyor. Arama çalışmaları sırasında denizdeki dev dalgalar nedeniyle zorluklar yaşanıyor. Bir sahil güvenlik mürettebatı soğuktan dolayı hipotermi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Arama kurtarma çalışmalarına denizdeki botlarla aramaya ara verildiği, sebebinin ise dalga boylarının yüksekliği olarak açıklandı.

Bartın Valisi Sinan Güner, İnkumu açıklarında Rus bandıralı yük gemisinin battığını, 12 kişilik mürettebattan 6 kişin kurtarıldığını, 2 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.

Bartın'ın İnkumu açıklarında, Rus bandıralı kuru yük gemisi battı. Gemi, Gürcistan'dan Bulgaristan'a yük götürüyordu. Geminin hareket halinde değil, fırtınada olduğu yerde beklediği ve bu sırada battığı açıklandı. 

Batan geminin çevresinde bulunan 3 geminin ise şiddetli rüzgar ve dalgalar nedeniyle bölgeye ulaşamadığı öğrenildi.

VALİ GÜNER: 15 KİŞİ FİLİKALARDA

Olaya ilişkin açıklama yapan Bartın Valisi Sinan Güner; mürettebatın 3 filikaya binerek kurtulduğunu, ancak hava şartlarının kötü olması nedeniyle filikaların sürüklendiğini belirtti.

6 KİŞİ KURTARILDI

Can kaybı ile ilgili son durumu da aktaran Vali Güner, "Toplam mürettebat 12 kişi, 2'si Rus 10'u Ukrayna vatandaşı. Şu ana kadar 6 kişi kurtarıldı." dedi.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini aktaran Güner, "Mürettebattan 2 kişinin ise cansız bedeni bota alındı." ifadelerini kullandı.