KKTC
09 Şub 2021 09:39 Son Güncelleme: 09 Şub 2021 09:45

Fuat Oktay yarın KKTC'ye geliyor... 5+BM öncesi siyaset hızlı

Kıbrıs adasında hızlı siyaset günleri yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu KKTC'yi ziyaret etti. Ardından İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab adaya gelerek liderle görüştü. Yunanistan Başbakanı Mitçotakis ise Rum Kesimi'ni ziyaret etti. Yarın ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC'ye gelerek görüşmelerde bulunacak.

Fuat Oktay yarın KKTC'ye geliyor... 5+BM öncesi siyaset hızlı

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 10-11 Şubat’ta KKTC’ye çalışma ziyaretinde bulunacak.

Ziyaret kapsamında Oktay’a TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç eşlik edecek.

Oktay, ziyaretin ilk gününde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ile bir araya gelecek. İki gün sürecek çalışma ziyaretinde, Türkiye ile KKTC arasındaki Mali İşbirliği Protokolü’nün görüşmeleri de yapılacak.

İlk gün gerçekleşecek ziyaret çerçevesinde, TC Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Başbakanlık Arasında e-Devlet hizmetlerine ilişkin mutabakat zaptı ile TC Karayolları Genel Müdürlüğü ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arasında karayolları yatırımlarının gerçekleştirilmesine ilişkin uygulama protokolünün imzaları atılacak.

Ziyaretin ikinci gününde Oktay,  Ekonomik Örgütler Platformu kuruluşlarının başkanlarıyla da görüşecek.