Güncel
14 Kas 2020 13:57 Son Güncelleme: 14 Kas 2020 14:12

Gazeteci Ahmet Kekeç koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Türkiye'de Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapan Ahmet Kekeç koranavirüse yenik düştü. Bir süredir tedavi gören Ahmet Kekeç 59 yaşında hayatını kaybetti.

Gazeteci Ahmet Kekeç koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Akşam gazetesi yazarı Ahmet Kekeç koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Türkiye'de Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapan gazeteci Ahmet Kekeç bir süredir korona virüs tedavisi görüyordu.

Ahmet Kekeç'in ölüm haberini oğlu sosyal medyadan duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Kars ve Karaman kongrelerine yaptığı canlı bağlantıda Ahmet Kekeç için başsağlığı diledi. 

Ahmet Kekeç, koronavirüse yakalanmış, durumunun ağırlaşması sonrası yoğun bakım ünitesine alınmıştı. Kekeç'in durumunun kritik olduğu belirtiliyordu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan ve yoğun bakımda olan Akşam gazetesi yazarı Ahmet Kekeç'ten acı haber geldi. Gazeteci-Yazar Kekeç, bugün hayata gözlerini yumdu.

Daha önce bir açıklama yapan Mehmet Hakan Kekeç, babasının durumunun Pazar gününden beri ciddiyetini koruduğunu belirterek, "İhtiyaç olan dua.. Alimlerin alimi Allah'ın ilmi tıptan büyüktür. Dua bekliyoruz. Ailesi olarak biz karantinadayız" demişti.

OĞLUNDAN YÜREK BURKAN PAYLAŞIM

Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç Twitter hesabından yaptığı açıklamada duygusal ifadeler kullandı. Kekeç'in paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aslan gibi, bileğiyle savaştı. Babam, Ahmet Kekeç'i kaybettik. Yağmurdan sonra görüşürüz, babam.

FAHRETTİN ALTUN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kekeç'in vefatıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ahmet Kekeç’i kaybettik. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun. En zor zamanlarda dimdik durdu. Ülkesinin, milletinin hayrı için çalıştı. Geride çok güzel eserler bıraktı. Eserlerine, emanetine sahip çıkacağız." 

İBRAHİM KALIN: GÜZEL BİR İNSANI KAYBETTİK

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından Kekeç'in hayatını kaybetmesine ilişkin şunları söyledi:

"Ahmet Kekeç ağabeyin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Güzel bir insanı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mevla mekanını cennet eylesin."

AHMET KEKEÇ KİMDİR?

Ahmet Kekeç 1961 yılında Malatya'da doğdu.

Sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Atatürk Lisesini okudu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nden atıldı. Aylık Dergi, Mavera ve Yöneliş dergilerinde hikâye, deneme ve eleştiri yazıları yazarak yazı hayatına başladı. 1985'te ilk hikâye kitabı olan "Son İyi Şeyler"i çıkardı. Bir kısmı gazete yazılarından oluşan 10 kitabı bu dönemden sonra yayımlandı. Millî Gazete, Yeni Haber, Zaman, Vahdet, İmza ve Akit gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı gibi görevler üstlendi.

Star Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yapan Kekeç son olarak Akşam Gazetesi'nde yazıyordu.