KKTC
28 Eki 2020 18:06 Son Güncelleme: 28 Eki 2020 18:19

Gezici Araştırma'nın sahibi Murat Gezici'den şok iddia: Seks kasediyle şantaja uğradım

Gezici Araştırma şirketinin sahibi Murat Gezici'den şok iddia: Seks kasediyle şantaja uğradım!

Gezici Araştırma'nın sahibi Murat Gezici'den şok iddia: Seks kasediyle şantaja uğradım

KKTC gündemine bomba gibi düşen iddia: "Anket sonuçlarını değiştirmem için seks kasediyle şantaja uğradım"... İddianın sahibi Gezici Araştırma Şirketi'nin sahibi Murat Gezici.

Murat Gezici, ortalığı karıştıran iddisını UBP Olağanüstü Kurultayı'na ilişkin yapılan anket sonuçlarını değerlendirirken ortaya attı. 

Seçim döneminde kendisine seks kasetleriyle şantaj yaptıldığını aktaran Gezici, "Seçimlerde oy oranlarını değiştirmem için bana şantaj yapıldı. 'Seks kasetlerini yayınlarız' diye tehdit aldım." diyerek, itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını ifade etti.

ŞANTAJI YAPAN KİM

Murat Gezici ortalığı karıştıran iddiasını detaylandırmadı. Şantajı kimin yaptığını açıklamadığı gibi şantaj karşısında polise neden gitmediğine dair de bir şey söylemedi.

NAZIM ÇAVUŞOĞLU'NU YALANLADI

UBP Genel Başkan Adayı Nazım Çavuşoğlu’nun, “Gezici bu anket için benden 185 bin TL talep etti. Kendisine böyle bir para veremeyeceğimi söyledim. Daha sonra tekrardan gelip indirim yaptığını söyleyerek bu kez 170 bin TL talep etti” iddialarına yönelik konuşan Murat Gezici, iddiaları yalanladı. 

DOĞRULARI SÖYLESİN

Nazım Çavuşoğlu’nu doğruları söylemeye davet eden Gezici, “Kendisiyle nasıl bir görüşme gerçekleştirdik ve ne konuştuk anlatmasını istiyorum. Kendi konuşmazsa, nerede ne konuştuğumuzu şahitimle birlikte ben açıklarım. O yüzden kendi açıklasın. Bu düzeltmeyi yapmazsa yasal haklarımı kullanacağım ve açıklama yapacağım” diye konuştu.

SERDAR DENKTAŞ'I GÖRMEDİM 

Serdar Denktaş’ın da “Gezici benden 500 bin Euro istedi” şeklindeki açıklamarını anımsatan Gezici, “Bunu dediğinde ben 3 yıl boyunca Serdar Bey’i görmemiştim. 3 yıl öncesinde görüşmemiz 15 dakika oldu. Üç beş sohbet ettim ayrıldım. Trump bile 500 bin Euro ödemiyordur. Bizim 7 bin + KDV abonelik sistemimiz var. Ben bir araştırma merkeziyim. Türkiye’de bana benzer 70 kurum var. Bu kurumlar araştırmalar yapar” dedi.

ETİKETLER
#Murat Gezici