KKTC
16 Şub 2021 17:20 Son Güncelleme: 26 Şub 2021 11:41

Girne Belediyesi kiracılarından 2 ay kira almayacak! Kent halkına gıda yardımı başlatılacak

Girne Belediye Meclisi, belediyenin kiracılarından iki ay kira alınmamasına ve kentte yaşayan yurttaşlara gıda yardımında bulunulmasına karar verdi.

Girne Belediyesi kiracılarından 2 ay kira almayacak! Kent halkına gıda yardımı başlatılacak

Girne Belediye Meclisi, belediye bünyesindeki kiracılarından iki ay süresince kira alınmamasına karar verdi. Alınan kararlardan diğeri ise kent halkına gıda desteği sağlayabilecek sosyal proje için destek verilmesi oldu. 

Girne Belediyesi kira muafiyeti ve gıda yardımı konusunda yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Girne Belediyesi Meclisi’nin 9 Şubat’ta sosyal medya üzerinden yaptığı toplantıda, belediye bünyesinde kirada bulunan dükkanların Ocak ve Şubat kira bedellerinden tamamen muaf olmasına karar verildiği bildirildi. Aynı toplantıda Girne İyilik Gönüllüleri adı altında faaliyet gösteren grubun “İyilik Mutfağı” projesine destek verilmesi için karar alındığı da açıklandı. 

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, yaşanan süreçte geçmiş aylarda da olduğu gibi Belediye ve Belediye Meclisi’nin halkın yararına olabilecek çeşitli uygulama ve kararların yanında bu iki önemli konuda da oy birliğiyle karar aldığını kaydetti.

Belediye Meclisi’nde bulunan tüm üyelere katkılarından dolayı teşekkür eden Güngördü, şu ifadeleri kullandı: “Bu zor süreci hep birlikte atlatacağımıza olan inancım tamdır. Tüm halkımızı kurallara sıkı sıkıya uymaya özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarının yanında kalabalık ortamlardan kaçınmalarına özen göstermelerini rica eder, sağlıklı günler dilerim.”

ETİKETLER
#Girne Belediyesi