Güney Kıbrıs
07 Mar 2021 10:15 Son Güncelleme: 10 Mar 2021 18:49

Güney Kıbrıs'ta İngiliz turistlere kısıtlama kaldırılıyor!

Turizm sezonu öncesi Güney Kıbrıs Rum Kesimi önemli bir kararı açıkladı. Rumlar, İngiliz turistlere karşı halen uygulanan kısıtlamaları kaldırmaya hazırlanıyor.

Güney Kıbrıs'ta İngiliz turistlere kısıtlama kaldırılıyor!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, corona virüsü aşısı olan İngiliz vatandaşlarının 1 Mayıs’tan itibaren ülkeye girişine herhangi bir sınırlama olmaksızın izin verileceğini duyurdu.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GRRY) corona virüsüyle mücadele kapsamında alınan tedbirlerini güncelledi. Turizm Bakanlığı Müsteşarı Savvas Perdios yaptığı açıklamada, Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) onayladığı aşılardan yaptıran İngiliz vatandaşlarının “koşulsuz bir şekilde” adaya giriş yapabileceğini bildirdi.

Karantina ve negatif PCR testi koşulu olmaksızın İngiliz vatandaşlarını ülkeye kabul edeceklerini İngiliz hükümetine bildirdiklerini ifade eden Perdios, söz konusu vatandaşların GKRY’ye seyahat edip etmemesinin İngiltere hükümetinin politikalarına bağlı olduğunu vurguladı.

Alınan yeni karara göre corona virüsü aşısı olan İngiliz vatandaşları 1 Mayıs'tan itibaren adaya koşulsuz bir şekilde giriş yapabilecek. İngilizlerin iki doz aşı olması ve ikinci dozu yolculuktan en az 7 gün önce yaptırmış olması gerekiyor.