KKTC
10 Tem 2023 00:15 Son Güncelleme: 10 Tem 2023 00:22

Işın Karaca hastalığını açıkladı

Ünlü şarkıcı Işın Karaca, Instagram hesabından yaklaşık iki yıldır tedavi gördüğü hastalığını açıkladı. Karaca paylaşımında, "Saklamak artık daha zor gelmeye başladı hastalıktan. Paylaşma sebebim bu" dedi. Sevilen şarkıcı Işın Karaca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, yaklaşık iki yıldır Alopeci Universal (AU) tedavisi gördüğünü açıkladı.

Işın Karaca hastalığını açıkladı

 

Instagram'dan saçlarının olmadığı bir fotoğrafını paylaşan Karaca, "Gördüğünüz üzere saçım yok, kaşlarım yok, kirpiklerim de, hatta vücudumun hiçbir yerinde kıla dair bir şey yok. Bugüne kadar verdiğim lazer epilasyon paralarına yazık" ifadelerini kulllandı.

 Karaca'nın açıklaması şu şekilde:

"Gördüğünüz üzere saçım yok, kaşlarım yok, kirpiklerim de, hatta vücudumun hiçbir yerinde kıla dair bir şey yok. Bugüne kadar verdiğim lazer epilasyon paralarına yazık. Siz bilmeden ben neler atlatmışım. Siz bilmeden en zor günümde bile peruk takıp şarkılarını bangır bangır söyledim. Çünkü hayat bunu gerektiriyordu. Saklamak artık daha zor gelmeye başladı hastalıktan. Paylaşma sebebim bu. En son sevgilin nuru arayıp, sorgulayanlar olmuş. Ben hep bir umutla saçlarım geri gelecek diye beklerken hastalık bu noktaya gelince benim uzun bir süre kel kalacağımı anlayınca yükü hafifletmem gerekiyordu.

Hayır arkadaşlar kanser tedavisi görmüyorum. Hastalığımın adı Alopeci Universal (AU), kısaca saç kıranın son evresi. Hemen bunu söylemem gerekir ki ortalığı kimse karıştırmasın. Kemoterapi tedavisi gören herkese Allah acil şifa versin. Amacım asla hastalık kıyaslamak değil. Herkesin yaşadığı kendine zaten zor. Benimkisi ise iki yıldır süregelen bir yaşam.

Hikayem çok uzun ama bir o kadar kısa. İyi okuyun. İlk aşıdan bu yana kafamda minik minik yaralar oluştu. Alerji mi dedik, 10 doktor gezdim. Değilmiş! Endokrinolojiye bağlı bir durum mu dedik, o da değilmiş.

Sıra geldi ikinci aşıya. Aşıdan 2 hafta sonra o minik minik yaralar saçlarımla beraber döküldü. Biz o arada Emir’le saç modelleri üretmek için kuş tutuyoruz… Takma, yapıştırma, kelleyi boyama. Ne ararsan yaptık.

Haydi ben bunun üstüne bir de Covid oldum mu! O minik minik dökülen saçlar bir anda para para döküldü. Baya Alopcia Areta olmuşum."

"SEVDİKLERİMİN CENAZESİNE BİLE GİDEMEDİM"
"İkinci kez Covid geçirdiğimde dökülen para para bölgeler iyicen açıldı. Örtmek artık imkansız olmuştu. Ve ben içime kapanıp kimseyle görüşemedim.. Çünkü anlatamadım. En sevdiklerimin cenazesine bile gidemedim. Millet beni asosyal zannediyor, halbuki kendimle savaşıyorum o arada. Her şeyi konuşabilen kadın kendince sustu.