Politika
15 Eki 2020 08:25 Son Güncelleme: 15 Eki 2020 08:25

HP seçim tavrını belirledi: Üyeler serbest

Halkın Partisi, KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için tavrını belirledi. Yapılan açıklamayla HP Parti Meclisi'nde alınan karar duyuruldu: "Üyeler serbest"

HP seçim tavrını belirledi: Üyeler serbest

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde siyasi partiler tavırlarını açıklamaya devam ediyor. Halkın Partisi (HP) yaptığı Parti Meclisi toplantısında iki adaydan hangisinin destekleneceğine dair karar verildi. 

Genel Sekreter Jale Refik Rogers HP'nin her iki adayla ilgili seçmen kitlesine yönelik bir yönlendirmede bulunmayacağını belirtti. HP ikinci tura yönelik üyeleri serbest bıraktı. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna yönelik Halkın Partisi (HP) PM kararını açıklayan Genel Sekreter Jale Refik Rogers, herhangi bir yönlendirme yapmayacaklarını aktardı.

HP Genel Sekreteri Jale Refik Rogers, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda herhangi bir yönlendirme yapmamayı doğru bulduklarını söyledi.

Üyelerini serbest bırakma kararı aldıklarını söyleyen Rogers, “Halkımız kendi iradesini sandığa yansıtacaktır. Her iki adaya da ikinci turda başarılar dileriz” dedi.