Güncel
07 Ara 2020 14:30 Son Güncelleme: 07 Ara 2020 22:46

HP'den 3 vekilin istifasında herkes şok oldu! Dünya bunu da gördü...

Dünya siyaset sahnesinde bir ilk KKTC'de yaşandı. HP'den 3 vekil istifa etti. Bu beklenmeyen istifalar sırasında yaşanan şok dünya siyaset literatürüne gerecek türden.

HP'den 3 vekilin istifasında herkes şok oldu! Dünya bunu da gördü...

Halkın Partisi'nin son günlerde en çok tartışılan üç milletvekili, az önce kamuoyuna basın açıklaması yaparak HP'den istifa ettiklerini açıkladı. Açıklama sırasında dünya siyaset tarihinde bir ilk yaşandı. Salondaki herkes şaşkınlıkla olan biteni izledi. 

Hasan Topal, Hasan Büyükoğlu ve Mesut Genç'in, basın toplantısında istifa ettiklerini  açıkladı. İstifalar sonucunda Cumhuriyet Meclisi'ndeki HP'li vekil sayısı 6'ya düştü. Basın açıklaması yapan üç vekil, istifanın hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili olmadığını savundular...

İstifa açıklaması sırasında salonda herkesi şaşırtan bir olay yaşandı. İstifa eden Mesut Genç yöneltilen bir sorunun ardından cebinden çocuğunun fotoğrafını çıkardı ve masaya koyarak yemin etti. 

"UBP'ye geçmeleri için para alındı..." iddialarına karşılık Genç, "hükümet kurma çalışmaları, para ve gayrımenkul gibi ilişkilere girilmedi. Mal varlığı konusunda mecliste çalışma yapan benim. Eşim ve kendimin mal varlığını açıklayamaya da hazırız. Çocuğumun üstüne yemin ederim. Başka istifalarla ilgili yorum yapamam" diye konuştu.

Mesut Genç'in bu hareketi salonda bulunanları büyük bir şaşkınlığa uğrattı.