Güncel
03 Kas 2020 08:16 Son Güncelleme: 03 Kas 2020 09:22

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüsü nasıl yendiğini anlattı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yakalandığı koronavirüsten kurtuldu. Tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan İmamoğlu, hastalığı sırasında neler yaşadığını anlattı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüsü nasıl yendiğini anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüs tedavisinin ardından taburcu oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Ekim'den bu yana Koronavirüs tedavisi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde tedavi görüyordu. 

Başarılı geçen tedavisinin ardından taburcu olurken basın mensuplarına açıklama yapan İmamoğlu, önce İzmir depremiyle ilgili konuştu: “Deprem hepimizin canını yaktı. Milletimize başsağlığı diliyorum. İnşallah güzel haberler alırız. Bugün, 3 yaşındaki Elif bebeğimize çok sevindik. Elif'in hayatını kurtaran, oradaki emek veren tüm arkadaşlarıma da buradan minnet duygularımı ve selamlarımı iletiyorum” dedi. Depremin, tüm Türkiye ve İstanbul için önemine vurgu yapan  İmamoğlu, “En önemli meselinin deprem olduğunu, bir kez daha bize bu süreç hatırlatmıştır. Başka bir konuyu konuşmanın bile yersiz olduğunu; bu konu üzerine hep beraber, milletçe, bütün yöneticilerle birlikte odaklanmamız gerektiğini de hatırlatmış oldu bir daha ne yazık ki” 

KORONAVİRÜS ONA NELER YAŞATTI

Ekrem İmamoğlu, koronavirüs hastalığını nasıl yendiğini ve tedavi sürecini de anlattı: "23 Ekim Cuma gecesi, saat 21.00 sıralarında bir yüksek ateşle Amerikan Hastanesi'ne gelmiştim. 10 gün sonra taburcu oluyorum. Covid-19 testimin pozitif çıkmasından sonra, tedavi sürecimi burada gayet iyi bir şekilde geçirdiğimi ifade edebilirim. Ateşim 4 gün civarında sürdü. Yüksek ateşle gelmiştim ve o yüksek ateşi 4 gün boyunca yaşadım. Sonra yüksek ateş, yerini normal ateşe bıraktı ama tedavi sürecimiz devam etti. Her şey kontrol altındaydı, ateşin dışında başka bir sıkıntı, semptom yaşamadım. Tedavi süresince bizleri arayan herkese, bütün vatandaşlarımıza iyi dileklerini ileten bütün hemşehrilerimize çok çok teşekkürlerimi iletiyorum. Ben de açıkçası burada, tedavi gören insanlar için dua ettim. Allah, herkese sağlık, sıhhat versin."